PROJEKT EDUKACYJNY 2015/2016
W poniedziałek, 16 maja w naszej szkole odbyła się publiczna prezentacja gimnazjalnego projektu edukacyjnego "Polscy Nobliści". Uczniowie klas drugich mieli okazję przedstawić efekty swojej całorocznej pracy. Grupy projektowe przygotowały różnorodne formy prezentacji swojej wiedzy nt. naszych noblistów: Henryka Sienkiewicza, Władysława Reymonta, Czesława Miłosza, Wisławy Szymborskiej - laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie literatury; Lecha Wałęsy i Józefa Rotblata - laureatów Pokojowej Nagrody Nobla oraz Marii Skłodowskiej-Curie - laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie chemii i fizyki.
PROJEKT EDUKACYJNY 2014/2015
We wtorek, 5 maja już po raz piąty odbyła się w naszej szkole prezentacja projektów uczniowskich. W tym roku szkolnym klasy drugie przygotowywały projekt edukacyjny pod hasłem "Rynek pracy". W ramach tego projektu uczniowie po opieką nauczycieli przystąpili do realizacji następujących tematów:
- Edukacja zawodowa, na różnych poziomach kształcenia, w Częstochowie.
- Piramida kariery.
- Czynniki wpływające na wybór zawodu.
- Zapotrzebowanie na krajowym rynku pracy.
- Spacery po zawodach.
- Jak założyć własną firmę?
- Działalność Urzędu Pracy.
- Rozmowa kwalifikacyjna.
Uczniowie przygotowali przedstawienia, prezentacje multimedialne, filmy, plakaty. Dzięki pracy przy realizacji tematów projektowych uczniowie uczyli się współpracy, mieli okazję bardziej się zintegrować i zdobyć nowe umiejętności.
PROJEKT EDUKACYJNY 2013/2014
W czwartek, 8 maja uczniowie klas drugich Gimnazjum, przedstawili uczniom klas pierwszych i nauczycielom efekty swojej pracy w ramach realizacji projektów edukacyjnych.
"Zdecyduj się żyć i myśleć zdrowo w zdrowym społeczeństwie", to temat przewodni tegorocznych projektów.
Uczniowie w 7 zespołach pod opieką nauczycieli zrealizowali następujące tematy:
1. Skutki palenia papierosów.
2. Skutki brania narkotyków.
3. Skutki picia alkoholu.
4. Wybierz zdrowy tryb życia.
Uczniowie realizując swoje projekty wykazali się dużą inwencją i pomysłowością, a efektami pracy były prezentacje multimedialne, filmy, plakaty i przedstawienia. Pani Dyrektor podziękowała uczniom i ich opiekunom za ciężką pracę.
Wszystkim serdecznie gratulujemy.
PROJEKT EDUKACYNY 2012/2013
W dniu 8 maja 2013 r. w naszej szkole miały miejsce prezentacje projektów edukacyjnych przygotowanych przez uczniów klas drugich, połączone ze szkolnymi obchodami Dnia Unii Europejskiej. Tematem przewodnim projektu było hasło "Europa da się lubić". Uczniowie podzieleni na 9 zespołów wybierali państwo europejskie, które ich zdaniem cieszy się popularnością i sympatią Polaków. Mieliśmy możliwość zapoznać się bliżej z: Anglią, Francją, Włochami, Niemcami, Grecją, Holandią, Portugalią, Hiszpanią i Norwegią. Poznaliśmy między innymi historię, sławnych ludzi, kuchnię, osiągnięcia sportowe, zabytki oraz zwyczaje związane z tymi państwami. Ciekawa dekoracja, montaż słowno-muzyczny, prezentacje multimedialne, scenki teatralne, degustacja potraw… w atrakcyjny sposób pokazały osiągnięcia wybranych państw europejskich.
Prezentacje projektów okazały się nie tylko okazją do zdobycia nowej wiedzy, ale także doskonałą zabawą integrującą społeczność szkolną.
PROJEKT EDUKACYNY 2011/2012
W piątek, 1 czerwca na forum szkoły odbyły się prezentacje projektów edukacyjnych klas II. FOTO
PROJEKT EDUKACYJNY 2010/2011
1 czerwca w naszej szkole był dniem prezentacji projektów przygotowanych przez uczniów klas drugich.
Temat projektu: "Jak w sposób ciekawy przedstawić fragment lektury na deskach scenicznych."
Oto pokazy poszczególnych klas:

2A - "Romeo i Julia" Williama Shakespeare'a

2B - "Dziady" Adama Mickiewicza