AKTUALNOŚCI
DLA KLAS III


DLA UCZNIA I RODZICA
NASZA SZKOŁA
OSIĄGNIĘCIA
DOKUMENTY SZKOLNE
ARCHIWUM
ABSOLWENCI
LINKI

Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych


Centrum Informacji Zawodowej


Informator


Informator


Informator


OKE

www.pajacyk.pl

WEBMASTER

Uwagi dotyczące strony
prześlij autorowi

SONDA
Jesteś?
Uczniem G22
Nauczycielem
Rodzicem
Gościem

DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca w naszej szkole był dniem prezentacji projektów przygotowanych przez uczniów klas drugich. Temat projektu:
"Jak w sposób ciekawy przedstawić fragment lektury na deskach scenicznych."
Oto pokazy poszczególnych klas:
2A - "Romeo i Julia" Williama Shakespeare'a
2B - "Dziady" Adama Mickiewicza
2C - "Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupéry'ego
2D - "Zemsta" Aleksandra Fredry

WYCIECZKA ROWEROWA

Wraz z nadejściem wiosny trzeba zadbać o kondycję. Kiedy więc nadeszły ciepłe dni, klasa 3b postanowiła wybrać się na rowerową wycieczkę. Do wspólnej wyprawy namówili p. Dorotę Kaim i p. Katarzynę Biel.
Trasa nie była zbyt długa, bo za cel postawiono sobie leśniczówkę w Biskupicach, ale za to bardzo urozmaicona. Po obowiązkowym pieczeniu kiełbasek i przerwie na lody na olsztyńskim rynku, wszyscy w dobrych humorach wrócili do domu.

O UNII EUROPEJSKIEJ PO ANGIELSKU PO RAZ PIĄTY

24 maja 2011 r. w naszej szkole odbył się V Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej w języku angielskim pod hasłem "TRAVELLING ACROSS EUROPE". Jak co roku autorem i organizatorem konkursu był Pan Stefan Rudzki nauczyciel języka angielskiego, szkolny koordynator edukacji europejskiej. Również członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego wykazali się aktywnością przy jego organizacji.
Celem konkursu było:
- Propagowanie wśród młodzieży wiedzy o Unii Europejskiej i krajach europejskich.
- Poznawanie europejskiego dziedzictwa kulturowego.
- Kształtowanie świadomo?ci europejskiej młodych Polaków i rozwijanie postaw proeuropejskich.
- Popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej języka angielskiego.
- Doskonalenie umiejętności językowych i rozwijanie zainteresowań.
- Motywacja młodzieży do samodzielnej pracy, a także promowanie pozytywnych postaw i umiejętności rywalizacji.
Konkurs miał formę jednorazowego testu pisemnego sprawdzającego wiedzę ogólną o Unii Europejskiej oraz historię, kulturę i wiedzę o krajach europejskich w języku angielskim. Ostatecznie w konkursie wizięło udział 14 uczniów z 6 gimnazjów: Gimnazjum nr 8, Gimnazjum nr 9, Gimnazjum nr 12, Gimnazjum nr 15, Zespół Szkół nr 3, Gimnazjum nr 24 oraz reprezentacja Gimnazjum nr 22. Naszą szkołę, po wygranych eliminacjach reprezentowali: Rafał Patyk kl.III b, Monika Cholewa kl.III c oraz Natalia Ociepa z kl. III b.

Laureatami piątej edycji konkursu "TRAVELLING ACROSS EUROPE" zostali:
I miejsce: Sylwia Kołodziejczyk Gimnazjum nr 12
II miejsce: Monika Cholewa Gimnazjum nr 22
III miejsce: Rafał Patyk Gimnazjum nr 22

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe sponsorowane przez Wydawnictwo językowe Longman oraz Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Częstochowie, a nagrody wręczyła Pani Dyrektor Dorota Strzelczyk.

WYCIECZKA W GÓRY

W dniach 16-18 maja 2011 r. uczniowie klas 3. uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego. Oprócz chodzenia po dolinach tatrzańskich niewątpliwą atrakcją był pobyt w Termach Podhalańskich w Bukowinie Tatrzańskiej oraz park linowy na Gubałówce, gdzie można było sprawdzić swoją sprawność fizyczną. Dopisała pogoda i humory uczestników. To była bardzo udana impreza.

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO

W ramach obchodów święta narodowego uchwalenia Konstytucji 3 Maja przeprowadzony został konkurs historyczny dla uczniów naszego gimnazjum.
Laureatami II edycji konkursu "Polska! Patriotyzm! Praworządność! zostali:

Kategoria I: KONKURS WIEDZY O KONSTYTUCJI 3 MAJA
1 miejsce - Kamil Pluta kl. 3d
2 miejsce - Rafał Patyk kl. 3b
3 miejsce - Katarzyna Gajda kl. 3b

Kategoria II: PREZENTACJA MULTIMEDIALNA
1 miejsce - Katarzyna Gajda kl. 3b i Jakub Podkalicki kl. 2b
2 miejsce - Dawid Furch kl. 3d
3 miejsce - Aleksander Ćwiakowski kl. 2b

Kategoria III: KONKURS PLASTYCZNY
1 miejsce - Katarzyna Gajda kl. 3b i Albert Wrotnowski kl. 3b
2 miejsce - Martyna Prymas kl. 3c

Kategoria IV: KONKURS POETYCKI
wyróżnienie - Martyna Prymas kl. 3c
Gratulujemy!

220 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Konstytucja 3 Maja uchwalona przez Sejm Czteroletni w roku 1791 - pierwsza spisana ustawa zasadnicza w Europie - była próbą reformy ustroju Rzeczypospolitej po jej pierwszym rozbiorze. Zapewniała prawa polityczne szlachcie i mieszczanom, brała pod opiekę chłopów. Znosiła liberum veto i wolną elekcję. Wprowadzała podział władzy na ustawodawczą, sądowniczą i wykonawczą, tę ostatnią składając w ręce króla i tzw. Straży Praw, zwiększała też liczebność armii. Od chwili uchwalenia Konstytucja stała się symbolem dążeń do odzyskania niepodległości i suwerenności Rzeczypospolitej, niezależnie od przeszkód wewnętrznych i zagrożeń zewnętrznych.
4 maja społeczność Gimnazjum wspólnie uczestniczyła w akademii poświęconej 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy 1b i chór szkolny przedstawił, specjalnie przygotowany na tę okazję, montaż słowno-muzyczny.

DZIEŃ ZIEMI

Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole związane były realizacją konkursu, który polegał na wykonaniu dwóch zadań:
1. Przez trzy dni od 27 do 29 kwietnia uczniowie chodzili w wyznaczonych kolorach: środa - niebieski, czwartek - czerwony, piątek - zielony.
2. Klasy I i II wyhodowały roślinę (np. tulipana, żonkila, fasolę i inne), wykonały na lekcji wychowawczej plakat o tematyce ekologicznej pt. "Chrońmy naszą planetę", biżuterię ekologiczną oraz zabawkę ekologiczną.
Wyniki wspólnej zabawy niebawem.

WYNIKI KONKURSU GRAFIKI KOMPUTEROWEJ

16 kwietnia rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Grafiki Komputerowej na "Najładniejszą kartkę wielkanocną". W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III. Zgłoszone prace wykonano w zaawansowanych edytorach grafiki komputerowej.
Nagrodzeni zostali:
1. miejsce - Albert Wrotnowski, kl. III b
2. miejsce - Dawid Kubski, kl. I b
3. miejsce - Martyna Prymas, kl. III c
Gratulujemy!

SUKCES EWELINY

W dniu 24 marca uczennice naszego Gimnazjum wzięły udział w powiatowych eliminacjach do IV Festiwalu Piosenki Europejskiej zorganizowanego przez Centrum Języków Europejskich - Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Częstochowie.
Monika Klar i Edyta Kokot z kl. 3a zaśpiewały piosenkę pt. "Stey the night" z repertuaru Jamesa Blunta, a Ewelina Mandrykin z kl. 3b wykonała własną kompozycję pt. "Each step on my way", za którą otrzymała III miejsce i 7 kwietnia wystąpiła podczas Festiwalu. Do występów uczennice przygotowała p. Irena Syc.

XIV KONKURS NA INTERNETOWĄ STRONĘ WWW "JA I MÓJ ŚWIAT"

Młodzieżowy Dom Kultury w Częstochowie organizuje konkurs, którego celem jest rozbudzanie wszechstronnych indywidualnych i grupowych zainteresowań uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, ponadgimnazjalnych i placówek oświatowo-wychowawczych, popularyzowanie wszelkich sukcesów i osiągnięć dzieci i młodzieży z wykorzystaniem technologii informatycznych, rozbudzanie podobnych zainteresowań wśród uczestników na zajęciach w MDK.
Wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły zapraszamy do udziału!(więcej)

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

SUKCES KASI

Laureatką XVII edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków "8 Wspaniałych" jest nasza uczennica Katarzyna Gajda z kl. III b. Celem konkursu jest znalezienie młodych, kreatywnych i wrażliwych osób, które umieją zauważyć wokół siebie ludzi potrzebujących pomocy i chcą bezinteresownie jej udzielić.
Sylwetka Katarzyny Gajdy
Pomimo swojego młodego wieku, doświadczeniem może się równać z dużo starszymi społecznikami. Zanim zaczęła działać jako wolontariuszka w hospicjum, skończyła 5-miesięczny kurs. Do swojej pracy społecznej podchodzi więc nie tylko z wielkim sercem, ale i profesjonalizmem. Bierze udział w zbiórkach pieniędzy dla ubogich, a także, przynajmniej raz w tygodniu, pomaga samotnej kobiecie w podeszłym wieku. Angażuje się w pracę Samorządu Uczniowskiego. Bierze udział w terapii zajęciowej dla dzieci osieroconych. Działa w fundacji "Serce", w której opiekuje się niepełnosprawnymi dziećmi, organizując im zajęcia taneczne i plastyczne. Lubi pomagać, bo dzięki temu czuje się potrzebna, a to motywuje ją do dalszych działań. Wolontariat nauczył ją systematyczności. Wie, że by uszczęśliwić drugiego człowieka, nie trzeba robić wielkich rzeczy. Czasem wystarczy dać siebie.
Gratulujemy!

DZIEŃ UCZNIA

Nasza szkoła 21 marca oficjalnie powitała wiosnę. Promyczki wiosennego słońca próbowaliśmy przywołać na wesoło, wszystkie klasy przygotowały przezabawne występy.
--FOTO--

IX RODZINNY TURNIEJ DEBLOWY TENISA STOŁOWEGO

W sobotę, 19 marca 2011 r. o godzinie 9.00 w naszej szkole odbył się IX RODZINNY TURNIEJ DEBLOWY TENISA STOŁOWEGO. Organizatorkami turnieju były Bożena Niepsuj i Iwona Biel. Celem imprezy było propagowanie rodzinnych, aktywnych form wypoczynku w czasie wolnym. Pojedynki rozgrywano przy 6 stołach, a rolę sędziów pełnili uczniowie z naszego Gimnazjum. W imprezie wzięło udział 50 osób.
Na pierwszych czterech miejscach uplasowały się następujące zespoły:

I miejsce - Albert Wrotnowski i Andrzej Wrotnowski
II miejsce - Patryk Zych i Zbigniew Zych
III miejsce - Rafał Patyk i Włodzimierz Patyk
IV miejsce - Michał Kierasiński i Ryszard Kowalsk

Pierwsze trzy zespoły otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy, natomiast wszystkim pozostałym uczestnikom turnieju wręczono pamiątkowe dyplomy. Oprócz sportowej rywalizacji wszyscy mieli okazję miło spędzić czas przy stołach tenisowych, a w czasie przerwy między pojedynkami porozmawiać i napić się kawy i herbaty.
Za rok zapraszamy do udziału w X jubileuszowym turnieju. --FOTO--

NAUKA DROGĄ DO SUKCESU NA ŚLĄSKU

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły
Monika Klar z kl. 3a i Rafał Patyk z kl. 3b
na podstawie uchwały Zarządu Województwa Śląskiego nr 211/17/IV/2011 z dnia 4 lutego 2011 roku otrzymali stypendium w ramach projektu systemowego "Nauka drogą do sukcesu na śląsku".
Stypendium finansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 9.1.3 "Pomoc stypendialna dla uczniów szczególnie uzdolnionych" Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i przyznawane uczniom wybitnie uzdolnionym.
Serdecznie gratulujemy stypendystom.

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

W dniu 25 marca nasza szkoła otworzyła swoje drzwi dla uczniów klas szóstych. Naszych gości powitała p. Dyrektor i zaprosiła do obejrzenia programu przygotowanego specjalnie dla nich. Całe spotkanie prowadzili Kasia Gajda i Rafał Patyk z III b. Dla szóstoklasistów śpiewały i grały Monika Klar i Edyta Kokot z kl. III a, a Ewelina Mandrykin z III b wspaniale wykonała własną piosenkę, którą specjalnie napisała na tę okazję. Absolwentka Sonia zatańczyła ze swoją grupą układ hip-hop/new style. Specjalny popis dali uczniowie klasy III d - sportowej, wykonując brawurowo żonglerkę piłką nożną. Następnie zaprosiliąmy naszych gości do udziału w zajęciach:
» w pracowni geograficznej - "Zastosowanie wizualizera na lekcji geografii"
» w świetlicy - "Język angielski z tablicą interaktywną"
» w pracowni j. niemieckiego - "Grzeczność po niemiecku"
» w pracowni fizycznej - "Pokaz doświadczeń fizycznych"
» w pracowni komputerowej - "Szkoła w komputerze"
» w sali gimnastycznej - "Gry i zabawy sportowe"
Mamy nadzieję, że program artystyczny oraz prezentacja naszej szkoły zachęciły odwiedzających nas szóstoklasistów do tego, by od września nasze Gimnazjum stało się na trzy lata również ich drugim domem.
Do zobaczenia we wrześniu! --FOTO--

INFORMACJA DLA RODZICÓW SZÓSTOKLASISTÓW

2 marca o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie rodziców w sprawie rekrutacji do pierwszych klas sportowych w roku szk. 2011/12. Spotkanie odbędzie się w świetlicy szkolnej.
Wszystkich chętnych zapraszamy.

WYNIKI II ETAPU KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

Finalistką konkursu przedmiotowego z geografii została Paulina Kaczmarek z kl. IIa, którą przygotowywała pani Urszula Ślęzak. Gratulujemy i nadal trzymamy kciuki!

WYNIKI KONKURSU GRAFIKI KOMPUTEROWEJ

Rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Grafiki Komputerowej na "Najładniejszą kartkę walentynkową", którego celem była popularyzacja wśród uczniów grafiki komputerowej, jako współczesnej dziedziny sztuki, wiedzy informatycznej oraz ukazywanie możliwości techniki komputerowej w twórczości plastycznej.
Nagrodzeni zostali:
1. miejsce - Martyna Prymas, kl. III c
2. miejsce - Małgorzta Ceglarek, kl. III b
3. miejsce - Dawid Kubski, kl. I b
Wyróżnienia: Rafał Patyk i Albert Wrotnowski z kl. III b oraz Karol Bartłomiejczyk z kl. III c.
Gratulujemy!

WYCIECZKA DO WISŁY

4 stycznia uczniowie naszej szkoły pojechali na narty do Wisły i pod opieką nauczycieli (p. Magdaleny Drabiuk, p. Doroty Kaim i p. Roberta Nowakowskiego) mogli szlifować swoje umiejętności narciarskie.


PODSUMOWANIE OBCHODÓW ROKU CHOPINOWSKIEGO

W tym roku, w całym kraju odbywały się różne uroczystości i koncerty poświęcone naszemu wielkiemu rodakowi. W ramach obchodów roku chopinowskiego uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 22 w Częstochowie podjęli się przygotowania wielu imprez, podczas których zainteresowani tematem pogłębili swoją wiedzę o życiu i twórczości Fryderyka Chopina. (sprawozdanie)

PRÓBNE EGZAMINY GIMNAZJALNE

W dniach 15-17 grudnia odbędą się egzaminy próbne dla klas III.
Egzaminy przeprowadzone będą w salach segmentu B. Pozostali uczniowie uczą się w tym dniu na 5-7 lekcji tylko w segmencie A. Egzaminy trwają: 120 min. (cz. humanistyczna i matematyczno-przyrodnicza) i 90 min. (j. angielski), i rozpoczynają się o godz. 11.45 (5 lekcja), planowane zakończenie godz. 13.45. Klasy I i II uczą się w tym dniu wg planu, klasy III do 4 godz. lekcyjnej mają zajęcia zgodnie z planem lekcji.
Wcześniejsze wyjście z egzaminu jest możliwe tylko za pisemną zgodą rodziców.
Życzymy powodzenia!

GÓRA GROSZA

Już po raz kolejny nasza szkoła włączyła się do Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej pod nazwą GÓRA GROSZA. Celem akcji jest zbiórka pieniędzy, głównie tych najdrobniejszych, którymi uczniowie naszej szkoły dzielą się z dziećmi wychowującymi się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.
Dzięki ofiarności naszych uczniów zebraliśmy łącznie 233 złotych i 37 groszy.
Największą ilość pieniędzy zebrała klasa III B (47,20zł). Gratulujemy!

ZMIANA TERMINÓW II ETAPU WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

W związku z opublikowaniem w dniu 29 listopada 2010 r. Ustawy z dnia 24 wrze?nia 2010 r. o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw /Dz.U. nr 224 poz. 1459/ - 6 stycznia - Święto Trzech Króli jest dniem wolnym od pracy. W związku z powyższym następuje zmiana terminów II /rejonowego/ etapu Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów woj. śląskiego w roku szkolnym 2010/2011.
Wszystkie terminy organizacji II etapu ulegają przesunięciu.(więcej)
Informacja dla zainteresowanych uczniów naszego Gimnazjum.
Lp. Nazwa konkursu Dotychczasowy
termin termin
Po dokonaniu
zmiany
1. Wojewódzkie Konkurs Przedmiotowy
z Wiedzy o Społeczeństwie
dla uczniów gimnazjów
14.01.2011 r. 1.02.2011 r.
2. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy
z Geografii
dla uczniów gimnazjów
31.01.2011 r. 2.02.2011 r.
3. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy
z Matematyki
dla uczniów gimnazjów
1.02.2011 r. 3.02.2011 r.
4. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy
z Chemii
dla uczniów gimnazjów
3.02.2011 r. 7.02.2011 r.

Bez zmian pozostają terminy etapu wojewódzkiego.

WYNIKI KONKURSU GRAFIKI KOMPUTEROWEJ

W Szkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej na "Najładnieszą kartkę świąteczną" wzięło udział 14 prac uczniów kl. I-III. Najwyżej zostały ocenione kartki następujących uczniów:
1. miejsce - ex aequo Martyna Prymas kl. III c i Dawid Kubski kl. I b
2. miejsce - Albert Wrotnowski, kl. III b
3. miejsce - ex aequo Sandra Moczadłowska kl. II a i Rafał Patyk kl. III b
Gratulujemy!

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w pływaniu stylem motylkowym nasza drużyna zdobyła 3. miejsce oraz indywidualnie - Jędrzej Pasternak również 3. miejsce. Natomiast 4. miejsce w sztafecie pływackiej 8x50 stylem dowolnym.
Gratulujemy!

ANDRZEJKI 2010

Zgodnie ze staropolską tradycją 26 listopada w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie andrzejkowe. Nasze trzy wróżki: Justyna, Kasia i Małgosia sprawiły, że atmosfera podczas wróżb i zabaw była naprawdę znakomita. Każdy uczestnik dowiedział się co go czeka w najbliższej przyszłości (były to oczywiście same dobre wiadomości).
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku andrzejki będą równie udane.

FINAŁ TURNIEJU MELOMANA

Rafał Patyk i Albert Wrotnowski z klasy 3b po raz kolejny po zwycięstwie w II etapie konkursu wzięli udział w Finale Turnieju Melomana, który odbył się 22 listopada w Kruszynie.
Uczniowie musieli wykazać się wiedzą o słynnym w XIX w. rodzeństwie śpiewaków operowych Janie, Edwardzie i Józefinie Reszkach, znajomością wielu oper oraz życia i bogatej twórczości Fryderyka Chopina. Zakres materiału był ogromny, a i konkurencja świetnie przygotowana, mimo to drużyna z naszego gimnazjum wywalczyła III miejsce. Do konkursu uczniowie przygotowywali się pod opieką p. Ireny Syc i Joanny Tyły.

WYNIKI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

Do II. etapu konkursów przedmiotowych zakwalifikowali się uczniowie:
GEOGRAFIA
Monika Klar, kl. III a
Rafał Patyk, kl. III b
Paulina Kaczmarek, kl. II a
Rafał Grabny, kl. II a
Roksana Kozak, kl. II d
MATEMATYKA
Rafał Patyk, kl. III b
Karol Bartłomiejczyk, kl. III c
CHEMIA
Justyna Janic, kl. III b
WOS
Paulina Kaczmarek, kl. II a
Grzegorz Cierpiał, kl. II a

92 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dzień 11 listopada ustanowiono świętem państwowym po raz pierwszy dopiero w 1937 roku. W latach 1939-44 podczas okupacji hitlerowskiej oraz w okresie od 1945 do 1989 roku, w czasie rządów komunistycznych obchodzenie święta 11 listopada było zakazane. Dopiero w roku 1989, ustawą Sejmu, przywrócono obchody tego święta, od tego roku Święto Niepodległości jest najważniejszym świętem państwowym a dzień 11 listopada jest dniem wolnym od pracy.
Rocznicę odzyskania niepodległości w naszej szkole uczciliśmy 10 listopada 2010 r. Odbyła się akademia, w której przypomniane zostały bardzo ważne zdarzenia z ojczystej historii: utrata wolności, walka o nią i jej odzyskanie w 1918 roku. Te trudne i wspaniałe fakty przybliżono poprzez utwory liryczne, fragmenty prozy i pieśni patriotyczne. Występ przygotowali uczniowie z klas trzecich i drugich oraz chór szkolny.

INFORMACJA DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

PLAN DODATKOWYCH DNI WOLNYCH OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH
12 listopada 2010 r. (piątek)
12 kwietnia 2011 r. (wtorek) - dzień egzaminu gimnazjalnego
13 kwietnia 2011 r. (środa) - dzień egzaminu gimnazjalnego
14 kwietnia 2011 r. (czwartek) - dzień egzaminu gimnazjalnego
2 maja 2011 r. (poniedziałek)

NA OLIMPIJSKIM SZLAKU

W szkolnym etapie Konkursu Wiedzy "Na Olimpijskim Szlaku" startowało 20 drużyn 2-osobowych. Najlepszymi okazali się:
1. miejsce - Paweł Nowicki i Mateusz Urbański, kl. I b
2. miejsce - Rafał Patyk i Albert Wrotnowski, kl. III b
3. miejsce - Magdalena Niepsuj i Adrianna Wrońska, kl. II b
Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

Rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Fotograficzny "Wakacje 2010". Laureatami zostali:
1. miejsce - Krzysztof Ledwan, kl. III c
2. miejsce - Roksana Kozak, kl. II d
3. miejsce - Justyna Janic, kl. III b
Za najciekawsze prace przyznane zostały również wyróżnienia dla Agnieszki Szwejdy, kl. III a i Izabeli Głąb, kl. I a.
Gratulujemy!

INFORMACJA DLA RODZICÓW

W czwartek, 4 listopada 2010 r. o godz. 17.00 zapraszamy rodziców kl. I-III na śródroczne zebranie, którego celem będzie przekazanie informacji o wynikach w nauce i zachowaniu uczniów.
KLASA
1A
1B
1C
2A
2B
2C
2D
3A
3B
3C
3D
WYCHOWAWCA
Beata Kurek
Dorota Gołda
Stefan Rudzki
Urszula Ślęzak
Irena Syc
Helena Nowicka
Małgorzata Golis
Krystyna Kula
Dorota Kaim
Ewa Olszewska
Izabela Dudek-Kołodziejczyk
SALA
102
112
131
209
235
211
115
219
221
139
113

WYCIECZKA EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZA

W piątek, 22 października br. uczniowie klas 3a, 3b i 3c uczestniczyli w wycieczce edukacyjno-wychowawczej na trasie: Kalwaria Zebrzydowska - Wadowice - Oświęcim.
W czasie wycieczki odwiedzili miejsca związane z życiem i działalnością Papieża Jana Pawła II oraz zwiedzili obóz koncentracyjny w Oświęcimiu.
Bezpośrednie zetknięcie z materialnymi źródłami historycznymi pozwoliło lepiej zrozumieć naszą przeszłość.

JAN PAWEŁ II - ODWAGA ŚWIĘTOŚCI - HASŁO PRZEWODNIE DNI PAPIESKICH W ROKU 2010

Karol Wojtyła nasz wielki rodak ponownie "zagościł" w naszych sercach i domach. W naszej szkole podczas lekcji religii uczniowie wspominali Papieża i najważniejsze wydarzenia z jego życia.
Wystawka biblioteczna przygotowana przez członków Klubu Miłośników Książki zawierała zdjęcia, słowa Papieża "przelane" na papier, wspomnienia Karola, aż po Testament Jana Pawła II.
Rozmowy o Papieżu oraz przypadająca 16 października - 32 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Ojca Świętego zachęciły naszych uczniów do przygotowania programu biograficzno-poetyckiego. Grupa 11 uczniów z klas: 3a, 3b, 1a, 2b pod opieką p. H. Smolarz i p. J. Tyły dokonała wyboru materiałów pochodzących z różnych źródeł, np. tygodnika Niedziela, książki "Autobiografia Jana Pawła II" oraz antologii poezji polskiej.
I tak 10 października w podniosłej atmosferze podczas niedzielnej mszy w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika, a następnie 17 października w kościele św. Jana Chrzciciela z muzyką Chopina w tle, uczniowie recytowali wiersze, przytaczali słowa Jana Pawła II, przypominali wiernym o najważniejszych wydarzeniach z jego życia. Utwory Chopina były dopełnieniem programu artystycznego, który dostarczył wszystkim zgromadzonym wielu przeżyć duchowych i patriotycznych.

NAGRODA PREZYDENTA MIASTA DLA NASZEGO NAUCZYCIELA

19 października 2010 r. zostały wręczone nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy dla nauczycieli za ich osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. W gronie wyróżnionych znalazła się p. Ewa Olszewska - nauczyciel historii w naszym Gimnazjum.
Serdecznie gratulujemy Pani Ewie i życzymy dalszych sukcesów w pracy z młodzieżą.

OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

14 października dbyło się nieoficjalne przyjęcie pierwszoklasistów do zaszczytnego grona gimnazjalistów, czyli OTRZĘSINY, które przygotował Samorząd Uczniowski.
Przeprowadzono kilka konkurencji, m.in. "Kalambury", "Tak to leciało", "WHISKAS", "Wesołe króliczki", "Szalona rodzinka", "Kocham cię szkoło". Ostatecznie wszystkie klasy szczęśliwie ukończyły konkurencje, zaś najlepszymi okazała się klasa I b, która w nagrodę otrzymała tydzień bez ocen niedostatecznych.
Na koniec imprezy pani dyrektor Dorota Strzelczyk, życzyła pierwszoklasistom miłego i owocnego pobytu w szkole. --FOTO--

OBCHODY DNIA JĘZYKÓW EUROPEJSKICH

We wrześniu odbył się konkurs plastyczno-językowy z okazji Dnia Języków Europejskich, który przypada na dzień 26 września. W tym roku przebiegał on pod hasłem "Języki integrują". W konkursie udział wzięli uczniowie wszystkich klas, przygotowując plakat formatu A3, na temat wybranego przez siebie kraju europejskiego. Plakaty zawierały ilustracje wykonane dowolną techniką i informacje na dany temat w języku angielskim lub niemieckim. Najlepsze prace znalazły się na wystawie pokonkursowej.

SŁAWNI CZĘSTOCHOWIANIE

We wrześniu nasi uczniowie gromadzili informacje, a następnie wykonali wystawę przedstawiającą znane osóby związane z Częstochową i jej okolicami. Nad całością czuwała p. Ewa Olszewska, nauczyciel historii.


DYSKOTEKA SZKOLNA

30 września 2010 r. Samorząd Uczniowski zorganizował dla wszystkich uczniów naszego Gimnazjum dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka.

INFORMACJA DLA RODZICÓW

W poniedziałek - 13 września o godz. 17.00 odbędą się spotkania z wychowawcami klas I-III.COMENIUS 2013-2015


COMENIUS 2008-2010

SOCRATES-COMENIUS

» 1998-2001
» 2002-2005


Dowiedz się więcej na stronie
PLACÓWKA OTWARTASZKOŁA BEZ PRZEMOCYTRZYMAJ FORMĘZDOLNIACHA

Zdolniacha w szkołach

ORTOGRAFFITI


WARTO BYĆ DOBRYMPIERWSZA POMOC

Pierwsza pomoc przedmedyczna
INFORMACJE
***
Aktualizacja:
31.08.2017    21.43
***
***
***
***
Od 6 czerwca 2007 r.
nasze Gimnazjum posiada
drugą pracownię internetową
otrzymaną z funduszy EFS.


Jesteś Na bloga liczniki gościem      Copyright©1999- by Gimnazjum nr 22       Poprawny CSS!