AKTUALNOŚCI
DLA KLAS III


DLA UCZNIA I RODZICA
NASZA SZKOŁA
OSIĄGNIĘCIA
DOKUMENTY SZKOLNE
ARCHIWUM
ABSOLWENCI
LINKI

Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych


Centrum Informacji Zawodowej


Informator


Informator


Informator


OKE

www.pajacyk.pl

WEBMASTER

Uwagi dotyczące strony
prześlij autorowi

SONDA
Jesteś?
Uczniem G22
Nauczycielem
Rodzicem
Gościem

WIELKI SUKCES NASZYCH PIŁKARZY!


Drużyna piłki nożnej Gimnazjum nr 22 w składzie: Maciej Leszczyński, Maciej Obodecki, Błażej Stępień, Jakub Troczka, Oskar Czyżowski, Sebastian Rogala, Dawid Rybak, Jakub Lipiec, Mateusz Pasiuk, Natan Śpiewak jest jedną z trzech najlepszych drużyn w Polsce.
20 czerwca w finale XVII edycji COCA-COLA CUP 2015, po zaciętym meczu o trzecie miejsce nasi chłopcy stanęli na podium, zdobywając brązowy medal.
Coca-Cola Cup 2015 to najstarszy i jeden z największych piłkarskich turniejów młodzieżowych w Polsce. Rozgrywany nieprzerwanie od 17 lat, co roku angażuje około 40 000 gimnazjalistów z całego kraju. Rozgrywkom kibicują tysiące widzów w całej Polsce. W tegorocznej edycji udział wzięło 3948 zespołów – to rekord turnieju w obecnej formule, czyli odkąd Coca-Cola Cup jest skierowany wyłącznie do gimnazjalistów.
Serdecznie gratulujemy chłopcom i trenerowi panu Robertowi Olbińskiemu.
Media o nas: www.czestochowa.pl - SPORTOWY SUKCES GIMNAZJUM NR 22

SUKCES SZKOŁY - PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO

W dniu 22 czerwca w sali sesyjnej Urzędu Miasta odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół za rok szkolny 2014/2015. Nagrodzonych zostało sześć najlepszych szkół w całorocznej rywalizacji sportowej dziewcząt i chłopców. Chłopcy z naszej szkoły zajęli II miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

WYCIECZKA DO WARSZAWY


W związku z wygraną w Ogólnopolskim Konkursie "Finansoaktywni. Misja: Podatki" uczniowie: Wiktoria Mackiewicz, Patryk Ciura i Michał Grygiel pod opieką pani Ewy Olszewskiej uczestniczyli w dniach 18-19 czerwca 2015 r. w dwudniowej wycieczce do Warszawy zorganizowanej przez Ministerstwo Finansów. W pierwszym dniu spacerowaliśmy po Starówce i w Łazienkach, w okolicy Pałacu Kultury i Nauki oraz Stadionu Narodowego. Głównym punktem programu kolejnego dnia wycieczki była wizyta w budynku Ministerstwa Finansów, gdzie podsumowano konkurs, odebrano nagrody oraz zwiedzono budynek, w którym pracują ludzie odpowiedzialni z finanse państwa. Kolejne punkty, to zwiedzanie gmachu Telewizji Polskiej przy ulicy Woronicza, gdzie poznano bliżej pracę dziennikarzy telewizyjnych oraz kulisy powstawania programów oraz wizyta w Sejmie RP, gdzie zwiedzaliśmy m.in. salę obrad i salę kolumnową.
W wycieczce uczestniczyli uczniowie 16 szkół z całej Polski, którzy zostali laureatami konkursu. Spotkania z ludźmi, którzy decydują o losach naszego państwa, piękno naszej stolicy oraz przyjęcie zaproszenia do odwiedzenia naszej szkoły przez panią wiceminister finansów Izabelę Leszczynę, w dniu zakończenia roku szkolnego sprawiły, że wróciliśmy pełni miłych wrażeń i dumni, że to właśnie uczniowie z naszej szkoły znaleźli się w gronie zwycięzców i mogli uczestniczyć w tak atrakcyjnej wycieczce. Galeria
Media o nas: www.czestochowa.pl - GIMNAZJALIŚCI Z CZĘSTOCHOWY ŚWIETNI W FINANSACH

KOMERS 2015

TAKIEGO SUKCESU JESZCZE NIE BYŁO!!!

Po raz pierwszy w dziejach naszego gimnazjum jego nazwa pojawiła się wśród 16 zwycięskich szkół w Ogólnopolskim Konkursie Ministerstwa Finansów "Finansoaktywni. Misja: Podatki" dla uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych. Do udziału zgłosiło się ponad 260 szkół z całej Polski. W ramach tego programu przeprowadzony został konkurs, który wymagał wiedzy z zakresu finansów i podatków. Zadania konkursowe zrealizowane zostały w klasie 3a na lekcjach wos-u przez zespół w składzie: Wiktoria Mackiewicz, Patryk Ciura i Michał Grygiel, pod opieką pani Ewy Olszewskiej. W nagrodę za zwycięstwo wymienieni uczniowie pojadą na dwudniową wycieczkę do Warszawy, w trakcie której zwiedzą Sejm RP, Ministerstwo Finansów i Telewizję oraz odbiorą nagrody.
Jesteśmy jedyną szkołą z Częstochowy, która znalazła się w gronie zwycięzców!
Gratulujemy i cieszymy się z sukcesu naszej szkoły!

WYCIECZKA W BESKIDY

W czwartek, 11 czerwca odbyła się szkolna wycieczka w Beskidy. Najpierw uczniowie mieli okazję być w Parku Leśnych Niespodzianek w Ustroniu. Mogli tam podziwiać loty ptaków drapieżnych, m.in. myszołowa, orła i jastrzębia. Następną atrakcją był pokaz lotów sów. Treserzy ptaków, oprócz pokazów, omawiali również ich zwyczaje i przygody z nimi związane. Drugim etapem wycieczki była piesza wyprawa szlakiem górskim na Równicę. Podejście miało około czterech kilometrów długości, a nachylenie terenu często się zmieniało. Wszyscy jednak dali radę wspiąć się na szczyt, gdzie czekała ostatnia atrakcja - park rozrywki z kolejką górską. Wycieczka się udała i wszyscy wrócili zadowoleni do domu.

"JESTEM STRAŻNIKIEM SWOJEGO ZDROWIA" - WYNIKI

10 czerwca odbył się Szkolny Konkurs ph. "Jestem strażnikiem swojego zdrowia". Celem konkursu było propagowanie zasad zdrowego odżywiania, profilaktyka nadwagi i otyłości, a także zachęcanie do zachowań prozdrowotnych. W konkursie wzięło udział 9 zespołów dwuosobowych z klas I, II i III. Pierwszym etapem było przygotowanie plakatu promującego zdrowy styl życia, kolejnym wykonanie prezentacji multimedialnej zgodnej z tematyką konkursu, a ostatnim rozwiązanie testu składającego się z 35 pytań.
Wyniki konkursu:
I miejsce - Patryk Ciura, Michał Grygiel kl. 3a
II miejsce - ex aequo Iza Leonarcik, Weronika Wydrych kl. 3a
i Sylwia Cichoń, Paulina Starczewska kl. 1b
III miejsce - Julia Hutnik, Natalia Zadrosz kl. 2a
Serdecznie gratulujemy!

"NAJLEPSZY MATEMATYK KLAS PIERWSZYCH" - WYNIKI

W naszej szkole od listopada do maja odbywał się konkurs szkolny "Najlepszy matematyk klas pierwszych". Wzięło w nim udział dziewięciu uczniów.
Najlepsze wyniki osiągnęły:
I miejsce - Martyna Nowacka kl. 1a
II miejsce - Karolina Kapkowska kl. 1b
III miejsce - Sylwia Cichoń kl. 1b.
Serdecznie gratulujemy!

SUKCES DOMINIKI

W dniu 10 czerwca w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Częstochowie została podsumowana VII edycja Międzypowiatowego Konkursu Plastyczno-Fotograficzynego "Wiosna, wiosna, ach to ty…". Miło nam poinformować, że nasza uczennica Dominika Grabowska z kl. 3a zdobyła III miejsce w kategorii praca plastyczna.
Serdecznie gratulujemy.

"KANGUR MATEMATYCZNY" - WYNIKI

Z przyjemnością informujemy, że trzech uczniów naszej szkoły zdobyło wyróżnienia za uzyskane wyniki w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny".
W kategorii kadet:
Klaudiusz Mękarski z kl. 1a
Przemysław Prokop z kl. 2b
oraz w kategorii junior:
Dominik Kowalczyk z kl. 3a
Serdecznie gratulujemy!

SUKCES AGATY I KRZYŚKA

10 czerwca uczniowie naszego Gimnazjum z powodzeniem wzięli udział w II Regionalnym Konkursie z Języka Niemieckiego "Deutsch in Liedern & Dichtung", który odbył się w I LO im. Juliusza Słowackiego. Mimo dużej konkurencji uczniowie zajęli dwa miejsca na podium. Agata Łęgowik z kl. 3b zdobyła II miejsce i Krzysztof Piwódzki z kl. 2a - III miejsce.
Wśród słowników i dyplomów uczniowie otrzymali również inne atrakcyjne nagrody: zaproszenie do restauracji czy voucher na grę w kręgle. Podczas konkursu panowała świetna atmosfera, a na zakończenie mieliśmy okazję wysłuchać wiersza „Król Olch” Johanna Wolfganga von Goethe w doborowej obsadzie.
Serdecznie gratulujemy!

POTRÓJNY SUKCES W KONKURSIE PLASTYCZNYM

W dniu 29 maja w Zespole Szkół nr 3 w Częstochowie odbyło się podsumowanie IV Powiatowego Konkursu Plastycznego na oryginalną "Laurkę dla mamy". Miło nam poinformować, że nasi uczniowie otrzymali aż trzy nagrody:
I miejsce zajęła Angelika Jastrząbek z kl. 2b,
III miejsce - Marta Małczak z kl. 2b,
a wyróżnienie otrzymał Błażej Miara z kl. 3b.
Uczniowie przygotowali prace pod opieką p. Ireny Syc. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

NAGRODA DLA RAFAŁA

Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszego gimnazjum
RAFAŁ KUCHARSKI z kl. 2b
otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Częstochowy dla uczniów szczególnie uzdolnionych.
Gala wręczenia nagród odbyła się 29 maja w Miejskim Domu Kultury.
Lista nagrodzonych i zdjęcia na www.czestochowa.pl.

PODWÓJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

Miło nam poinformować, że laureatami XI Powiatowego Konkursu z Geografii dla uczniów szkół gimnazjalnych, zorganizowanego przez Jurajskie Stowarzyszenie Nauczycieli Twórczych, zostali Rafał Kucharski z kl. 2b oraz Adam Chojnacki z kl. 3a.
Uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą z zakresu geografii fizycznej ogólnej oraz geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej Polski.
Gratulujemy!


FESTYN - 29 MAJA

KOLEJNY SUKCES W KONKURSIE WIEDZY O UE

W dniu 27 maja w naszej szkole został przeprowadzony już IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej w języku angielskim ph. "TRAVELLING ACROSS EUROPE". Honorowym Patronem tego konkursu było Starostwo Powiatowe w Częstochowie, Wydawnictwo językowe PEARSON oraz Częstochowskie Stowarzyszenie Inicjatyw Europejskich.
Głównym celem tego konkursu było propagowanie wśród młodzieży wiedzy o Unii Europejskiej i krajach europejskich oraz popularyzacja i doskonalenie umiejętności językowych. Konkurs był skierowany do gimnazjalistów z powiatu częstochowskiego, którzy mieli za zadanie rozwiązać test z wiedzy o Unii Europejskiej i o krajach Europy. Naszą szkołę, po wygranych eliminacjach reprezentowali Rafał Kucharski z kl. 2b oraz Mateusz Szymanek z kl. 2a.
Laureatami czwartej edycji konkursu "TRAVELLING ACROSS EUROPE" zostali:
I miejsce - Rafał Kucharski, Gimnazjum nr 22
II miejsce - Bartosz Tkacz, Gimnazjum nr 16
III miejsce - Adrian Gieszczyk, Gimnazjum nr 18

Należy z dumą podkreślić, że jest to kolejne zwycięstwo Rafała w tym konkursie. Dobre V miejsce zajął nasz drugi reprezentant - Mateusz Szymanek. Z pewnością uczestnictwo w międzynarodowym projekcie Comenius pomogło naszym uczniom uzyskać takie lokaty.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy podziękowania i drobne upominki sponsorowane przez Starostwo Powiatowe oraz Wydawnictwo PEARSON. Nagrody wręczyła Pani Dyrektor Dorota Strzelczyk. Organizatorem konkursu był Pan Stefan Rudzki przy współpracy Pani Beaty Grygiel.

"MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY"

24 maja w Częstochowie Alejami przeszedł "Marsz dla życia i rodziny", który został zorganizowany przez Fundację dla Życia i Rodziny. Nasi uczniowie: Nikola Kozierkiewicz, Iza Leonarcik z klasy 3a, Dominik Nienartowicz, Igor Konatowski i Adrian Jelonek z klasy 3b oraz nauczycielka wychowania do życia w rodzinie Bożena Niepsuj uczestniczyli w tym marszu. Ponadto nasza młodzież, jako wolontariusze wzięli czynny udział w przygotowaniu tego przedsięwzięcia, któremu w tym roku towarzyszyło hasło: "Żyję, kocham życie!". Przemarsz wszystkich uczestników zakończył sie na Błoniach Jasnogórskich, gdzie na uczestników czekały liczne atrakcje.
30 maja w/w uczniowie wzięli udział w Pielgrzymce Wolontariuszy, która zakończyła się Mszą Św. na Jasnej Górze. Zachęcamy wszystkich chętnych do wolontariatu na rzecz fundacji, której prezesem jest ojciec naszego ucznia, Pan Grzegorz Nienartowicz.

SUKCES PIŁKARZY!

Drużyna piłki nożnej chłopców naszego Gimnazjum zdobyła I miejsce w zawodach rejonowych Gimnazjady Młodzieży Szkolnej.
Gratulujemy chłopakom i życzymy wygranych w dalszych rundach!!!

WYCIECZKA DO ESTONII W RAMACH PROJEKTU COMENIUS

W dniach 10-16.05.2015 r. miała miejsce wyjątkowa wizyta w Estonii. W najmniejszej szkole, miejscowości i kraju, na wyspie i po raz ostatni spotkali się międzynarodowi partnerzy projektu "Zdecyduj się żyć i myśleć zdrowo w zdrowym społeczeństwie!" uczniowie i nauczyciele z Turcji, Polski, Francji, Włoch i Estonii. Podobnie jak w czasie poprzednich spotkań roboczych mieliśmy wspaniałą okazję poznać siebie lepiej, tym razem estońską kulturę, zwyczaje, historie i geografię zwłaszcza jej największej wyspy - Saaremaa w czasie kilku wycieczek turystycznych. Podczas tygodniowego pobytu poznawaliśmy również środowisko szkolne, braliśmy udział w festiwalu z okazji przywitania wiosny wraz z rodzicami, uczniami i nauczycielami z Estonii. Uczniowie w międzynarodowych grupach tworzyli animacje filmowe na temat nadmiernego spędzania czasu przed telewizorem, komputerem i grami wideo. Mieliśmy również okazję brania udziału w bardzo ciekawym wykładzie na temat Internetu i jego zagrożeń. W ostatnim dniu spotkania uczniowie z poszczególnych krajów prezentowali materiały tematyczne przygotowane na to spotkanie robocze. Był również czas wytężonej pracy nauczycieli nad projektem, podczas której podsumowano dotychczasowe działania i omówiono końcowe zadania projektu. Nie tylko po tygodniowym pobycie w Karla, ale już prawie po dwuletniej znajomości ciężko było nam wszystkim rozstać się, gdy musieliśmy wracać do rodzinnych krajów. Obiecaliśmy sobie, że przyjaźń będziemy kontynuować za pomocą nowoczesnej technologii cyfrowej, której poświęcone było to ostatnie spotkanie.

SUKCES SIATKARZY

Dnia 19 maja w Gimnazjum nr 7 odbył się Międzygimnazjalny Turniej Piłki Siatkowej Chłopców. Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce pokonując w finale gospodarzy 2:0. Drużyna wystąpiła w składzie: Bartosz Bociąga, Karol Ściubidło z kl. 3a, Błażej Miara, Igor Konatowski, Łukasz Rabiniak z kl. 3b oraz Patryk Olczyk z kl. 2a. Opiekunem zespołu była Bożena Niepsuj.
Gratulujemy!

KOLEJNY SUKCES NASZYCH PIŁKARZY

Drużyna piłki nożnej chłopców naszego Gimnazjum zwyciężyła w wojewódzkim finale turnieju Coca-Cola Cup 2015. Skład: Maciej Obodecki, Błażej Stępień, Jakub Troczka, Maciej Leszczyński, Oskar Czyżowski, Jakub Lipiec, Dawid Rybak, Sebastian Rogala, Natan Śpiewak, Mateusz Pasiuk.
Gratulujemy zawodnikom i trenerowi!!!
Przed drużyną finał ogólnopolski 20 czerwca w Gdańsku, życzymy powodzenia.
Więcej...

KOLEJNY SUKCES SPORTOWY

W czwartek, 7 maja w Hali Polonia odbyła się Gimnazjada Młodzieży Szkolnej w badmintonie dziewcząt. Indywidualnie IV miejsce zajęła Julia Jackowska z kl. 2a. Również drużynowo razem z koleżanką z klasy, Patrycją Błasik dziewczęta wywalczyły IV miejsce.
Opiekun: p. Bożena Niepsuj.
Serdecznie gratulujemy!


PROJEKTY EDUKACYJNE 2014/2015

We wtorek, 5 maja już po raz piąty odbyła się w naszej szkole prezentacja projektów uczniowskich. W tym roku szkolnym klasy drugie przygotowywały projekt edukacyjny pod hasłem "Rynek pracy". W ramach tego projektu uczniowie po opieką nauczycieli przystąpili do realizacji następujących tematów:
- Edukacja zawodowa, na różnych poziomach kształcenia, w Częstochowie.
- Piramida kariery.
- Czynniki wpływające na wybór zawodu.
- Zapotrzebowanie na krajowym rynku pracy.
- Spacery po zawodach.
- Jak założyć własną firmę?
- Działalność Urzędu Pracy.
- Rozmowa kwalifikacyjna.
Uczniowie przygotowali przedstawienia, prezentacje multimedialne, filmy, plakaty. Dzięki pracy przy realizacji tematów projektowych uczniowie uczyli się współpracy, mieli okazję bardziej się zintegrować i zdobyć nowe umiejętności.

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI

W dniu 30 kwietnia, dla upamiętnienia 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Dekoracja w barwach narodowych, poczet sztandarowy, odśpiewany wspólnie hymn narodowy, przedstawienie uczniów nawiązujące do historycznych uwarunkowań powstania Konstytucji oraz pieśni patriotyczne tego okresu wykonane przez szkolny chór wprowadziły wszystkich w patriotyczny nastrój zbliżającego się Święta Konstytucji.

SUKCES SPORTOWY

Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie uczniów naszej szkoły. Drużuna piłki ręcznej chłopców zdobyła WICEMISTRZOSTWO MIASTA CZĘSTOCHOWY w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego.
Serdecznie gratulujemy!

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2015

SPRAWOZDANIE Z OBCHODÓW DNIA ZIEMI

W dniach od 15 do 17 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs ekologiczny z okazji obchodów Dnia Ziemi.
Przez wszystkie dni uczniowie nosili stroje w wyznaczonych kolorach.
- środa - niebieski
- czwartek - czerwony
- piątek - zielony
Każda klasa I i II
- wyhodowała roślinę (np. tulipan, żonkil, fasolę inne),
- wykonała na lekcji wychowawczej plakat o tematyce ekologicznej pt. "Chrońmy naszą planetę",
- wykonała biżuterię i zabawkę ekologiczną.
Konkurs wygrała klasa Ia, drugie miejsce zajęła klasa IIa i IIb, a na trzecim miejscu była klasa Ib.
Podczas konkursu młodzież nie tylko bawiła się, ale również wzbogaciła swoją wiedzę ekologiczną.

SUKCES NICOLI

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Nicole Knysak z kl. 1a zajęła I miejsce w konkursie "Spring Girl" oraz II miejsce w konkursie "Zgadnij, kim jestem" zorganizowanym na portalu Lilla Lou.
Jest to portal dla dziewczyn z całej Polski w wieku od 12 lat, na którym prezentowane są projekty różnych ubiorów. Raz w miesiącu jest organizowany konkurs na kreację tematyczną.
Wszystkie prace Nicoli (Nicole9) można obejrzeć na stronie www.lillalou-teens.pl.


GALA LAUREATÓW KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

W poniedziałek, 13 kwietnia w auli Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odbyła się uroczystość podsumowująca konkursy przedmiotowe dla uczniów szkół gimnazjalnych.
Nasz uczeń Rafał Kucharski z kl. 2b otrzymał zaświadczenie o uzyskaniu tytułu Laureata Konkursu Przedmiotowego z Geografii oraz nagrodę książkową z rąk Śląskiego Kuratora Oświaty pana Stanisława Fabera. Rafałowi serdecznie gratulujemy wiedzy i życzymy dalszych sukcesów.

SUKCES AGATY

Z przyjemnością informujemy, że nasza uczennica, Agata Łęgowik z kl. 3b zdobyła III miejsce w VII Regionalnym Konkursie Komputerowym dla uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych pt. "Najładniejsza Kartka Wielkanocna". W konkursie uczniowie mieli okazję wykazać się swoimi zdolnościami plastycznymi i umiejętnościami pracy w wybranym przez siebie edytorze grafiki.
Serdecznie gratulujemy!

OGŁOSZENIE - KONKURS "MOJA SZKOŁA ZAWODOWA"

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. zaprasza wszystkich uczniów do udziału w konkursie "Moja szkoła zawodowa", który organizowany jest pod Patronatem Honorowym Minister Edukacji Narodowej - Pani Joanny Kluzik-Rostkowskiej. Laureaci konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody. Regulamin, Plakat.

SPOTKANIE W RAMACH PROFILAKTYKI BEZPECZEŃSTWA

W dniu 30 marca w naszym gimnazjum odbyło się spotkanie profilaktyczne uczniów klas I i II z przedstawicielami straży miejskiej oraz służby celnej. W ramach godziny wychowawczej uczniowie wysłuchali prelekcji oraz zapoznali się z prezentacją przygotowaną przez naszych gości, które dotyczyły szeroko rozumianego bezpieczeństwa młodzieży i zachowań ryzykownych oraz niebezpieczeństw związanych z dostępem do gier hazardowych. Uzyskane informacje niewątpliwie przyczynią się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa i świadomości prawnej wśród naszych uczniów.

OGŁOSZENIE - TURNIEJ BRD 2015

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie jak co roku organizuje eliminacja powiatowe dla szkół podstawowych i gimnazjalnych do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym tzw. "rowerowym". Regulamin turnieju dostępny na stronie www.pzm.pl w zakładce turnieje BRD. Uczestnicy Turnieju muszą posiadać i przedstawić do wglądu:
- kartę rowerową, motorowerową lub prawo jazdy kat. AM,
- legitymację szkolną,
- pisemną zgodę rodziców (opiekunów prawnych) na udział w Turnieju,
- zaświadczenie lekarskie lub oświadczenie rodziców (opiekunów prawnych) o braku przeciw wskazań zdrowotnych do udziału w Turnieju.
Szkoła (gimnazja) tworzy trzyosobowe drużyny, (czteroosobowe drużyny 2 dziewczynki i 2 chłopców dotyczą szkół podstawowych), które reprezentują ją w dalszych etapach Turnieju.

OGŁOSZENIE - VIII POWIATOWY KONKURS INFORMATYCZNO-HISTORYCZNY

Zespół Szkół im. gen. Władysława Andersa w Częstochowie ma zaszczyt zaprosić uczniów szkół gimnazjalnych Częstochowy oraz powiatów częstochowskiego, kłobuckiego, myszkowskiego i lublinieckiego do udziału w VIII Powiatowym Konkursie Informatyczno-Historycznym "Generał Władysław Anders: człowiek - żołnierz - polityk". Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy. Szczegóły konkursu w załączniku.

SUKCES JANKA

W dniu 26 marca odbył się II etap konkursu "Woda=Życie". Jan Konopka uczeń kl. 3a, który reprezentował naszą szkołę zajął III miejsce. Organizatorem II etapu było Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego oraz Wydział Inżynierii Środowiska i Biotechnologii Politechniki Częstochowskiej. Tegoroczna edycja odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Pana Krzysztofa Matyjaszczyka.
Uczestnicy konkursu rozwiązywali test zawierający pytania dotyczące informacji związanych z gospodarowaniem i ochroną zasobów wód, a także procesów uzdatniania wody i oczyszczania ścieków. Uczestnicy konkursu zwiedzili również Pracownię Technologii Wody i ścieków w Katedrze Chemii. Mieli tam możliwość poznania przebiegu chemicznego procesu oczyszczania wody, samodzielnie określić zawartości żelaza w wodzie, zbadać jej twardość, a także określić pH różnych substancji.
Na zakończenie odbyła się prelekcja pt. "Wodociągi wczoraj i dziś".
Serdecznie gratulujemy Jankowi!

SUKCES RAFAŁA

Z radością informujemy, że nasz uczeń z klasy 2b

RAFAŁ KUCHARSKI
został LAUREATEM
Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii
.

Gratulujemy sukcesu!

SUKCES TENISISTÓW STOŁOWYCH

W dniu 25 marca w Gimnazjum nr 14 odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym. Reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce i awansowała do rozgrywek rejonowych. Skład drużyny: Mateusz Cholewa i Marcel Cianciara z kl. 2b oraz Oskar Malinowski z kl. 3b. Opiekun: Bożena Niepsuj.
Gratulujemy!

XIII RODZINNY TURNIEJ DEBLOWY TENISA STOŁOWEGO


W sobotę, 21 marca w naszej szkole już po raz trzynasty odbył się RODZINNY TURNIEJ DEBLOWY TENISA STOŁOWEGO pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Pana Krzysztofa Matyjaszczyka. Ideą zawodów było propagowanie rodzinnych, aktywnych form wypoczynku, a ich głównym organizatorem była Pani Bożena Niepsuj - nauczycielka wychowania fizycznego. Do sportowej rywalizacji zgłosiło się 64 uczestników. Pojedynki rozgrywano w systemie pucharowym, w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja. Gościem i jednocześnie zawodnikiem turnieju był Wiceprezydent Miasta Częstochowy Pan Jarosław Marszałek. Sędzią głównym, sprawującym nadzór nad prawidłowym przebiegiem zawodów był Pan Kazimierz Więckowski, a rolę sędziów pomocniczych pełnili uczniowie naszego gimnazjum.
W każdej kategorii, trzy najlepsze deble zostały nagrodzone pucharami, a pięć kolejnych okolicznościowymi statuetkami. Ponadto, pozostali uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale. Nagrody ufundowali: Dyrektor Gimnazjum nr 22, Państwo Sylwia i Artur Prokop - firma STABLER, Radosław Błaszczyk oraz UKS Olimpijczyk.

Ostateczna kolejność debli wyglądała następująco:
I kategoria - szkoły podstawowe
1. Milena Kluszewska+Szymon Kluszewski (SP39)
2. Bartosz Skupiński+Arkadiusz Skupiński (SP54)
3. Jakub Kaczmarek+Wojciech Kaczmarek (Zespół Szkół w Kalei)
4. Eryk Kowalski+Sławomir Kowalski (Zespół Szkół nr 3)
5. Joanna Sepioło+Krzysztof Sepioło (SP49)
6. Damian Parkiny+Artur Parkitny (SP26)
7. Bartosz Kaleta+Łukasz Kaleta (SP49)
8. Julia Nocuń+Piotr Nocuń (SP49)
II kategoria - gimnazja
1. Piotr Cierpiał+Maciej Cierpiał (G21)
2. Marcel Cianciara+Jan Cianciara (G22)
3. Michał Wrotnowski+Mariusz Nabiałek (G22)
4. Sebastian Madejski+Przemysław Madejski (G7)
5. Mikołaj Marszałek+Jarosław Marszałek (G3)
6. Mateusz Cholewa+Tomasz Cholewa (G22)
7. Dominik Motyl+Marek Fijałkowski (G12)
8. Jakub Reszczyński+Artur Reszczyński (G18)
Pozostali uczestnicy: Justyna Keller+Paweł Keller (ZS nr3), Joanna Niepsuj+Zdzisław Niepsuj (G3), Biskupska Zofia+Ireneusz Biskupski (G12), Karolina Musiał+Jacek Musiał (G12), Patryk Tajchman+Sławomir Tajchman (G12), Hubert Prokop+Henryk Jasiurski (G22), Przemysław Prokop+Sylwia Prokop (G22), Oskar Garkowienko+Żaneta Garkowienko (G22), Adrianna Więckowska+Konrad Rabęda (G22), Jan Konopka+Ireneusz Stryjewski (G22), Dominik Kowalczyk+Paweł Kowalczyk (G22), Piotr Klimas+Marek Klimas (G22), Patryk Olczyk+Wojciech Nabiełek (G22), Natalia Parkitna+Elżbieta Parkitna (SP49), Martyna Olejniczak+Michał Olejniczak (SP26).
Podczas turnieju panowała atmosfera sportowej, ale zdrowej rywalizacji. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za przybycie i kreowanie wspólnej tradycji rodzinnych turniejów tenisa stołowego, zwycięzcom gratulujemy i serdecznie zapraszamy na kolejne edycje.
Zdjęcia z turnieju można zobaczyć w GALERII.

DZIEŃ UCZNIA

W dniu 20 marca, jak co roku odbył się w naszej szkole Dzień Ucznia. Z tej okazji opiekunowie Samorządu Uczniowskiego oraz jego przedstawiciele zorganizowali dla wszystkich dobrą zabawę. Tego dnia wszyscy mogli pospać o dwie godziny dłużej i przyjść do szkoły na godzinę 10.00. Uroczystość rozpoczęła się w sali gimnastycznej. Na początku obejrzeliśmy krótki skecz w wykonaniu naszych nauczycieli, obrazujący typowe charaktery uczniów. Następnie, każda klasa brała udział w kilku konkurencjach, takich jak Kuchenne Rewolucje (ubijanie piany z białek) czy konkurs taneczny. Wzbudzały one oczywiście nieustanne salwy śmiechu, wszystkim dopisywał więc dobry humor. Dodatkową zaletą tego pięknego dnia była możliwość oglądania zaćmienia Słońca. Wszyscy byli bardzo podekscytowani tym rzadkim zjawiskiem astronomicznym. Ostatecznie w rywalizacji zwyciężyła klasa 3a. Serdecznie gratulujemy.

WOLONTARIAT

W sobotę, 14 marca członkowie Szkolnego Koła PCK naszego gimnazjum wzięli udział w zbiórce pieniędzy z przeznaczeniem na paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin. Wolontariusze pracowali w TESCO przy Alei Pokoju i zebrali pokaźną kwotę. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę akcję.
Opiekunowie Szkolnego Koła PCK: Małgorzata Żmudzińska i Krystyna Kula.

NAJLEPSI UCZNIOWIE W G22

Przedstawiamy wykaz uczniów, którzy w wyniku klasyfikacji po I półroczu uzyskali średnią 5,0 lub wyższą.
Gratulujemy!

DZIEŃ OTWARTY W G22

Zapraszamy rodziców szóstoklasistów wraz dziećmi na dzień otwarty naszej szkoły - 25 lutego 2015 r. Plakat

SUKCES W POWIATOWYM KONKURSIE WIEDZY O JĘZYKACH "POLIGLOTA"

Uczniowie naszej szkoły: Krzysztof Piwódzki z klasy 2a oraz Eryk Kawecki i Rafał Kucharski z kl. 2b, 18 lutego wzięli udział w X Powiatowym Konkursie Wiedzy o Językach "Poliglota" zorganizowanym przez Gimnazjum nr 23 w Zespole Szkół nr 2 im. Polskich Noblistów w Częstochowie pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Częstochowa, pana Krzysztofa Matyjaszczyka. Uczestnicy tego konkursu mieli wykonać zadania zarówno z języka polskiego jak i języka angielskiego. Bardzo dobrze poradzili sobie z tymi zadaniami nasi reprezentanci, gdyż III miejsce zdobył Rafał Kucharski, V miejsce Krzysztof Piwódzki a Eryk Kawecki zmieścił się w pierwszej 10. Sukces o tyle cieszy, że przyszło im rywalizować wśród 45 uczestników z 17 gimnazjów.

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU GRAFIKI KOMPUTEROWEJ

W dniu 18 lutego został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Grafiki Komputerowej pt. "Najładniejsza kartka walentynkowa". Autorami nagrodzonych prac są:
   I miejsce - Agata Łęgowik kl. 3b
  II miejsce - Patrycja Leśniewska kl. 1a
 III miejsce - Anna Chóras kl. 1b
Wyróżnienie: Bartłomiej Zębik kl. 2b.
Serdecznie gratulujemy!

SUKCESY NASZYCH ŁYŻWIARZY

W dniach 29 i 30 stycznia 2015 r. odbyła się Gimnazjada Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w Łyżwiarstwie Szybkim. Sukces odniosła reprezentacja chłopców, która zajęła II miejsce w składzie: Karol Ściubidło kl. 3a, Łukasz Rabiniak kl. 3b, Adam Siejka kl. 3a, Krzysztof Piwódzki kl. 2a, Rafał Kucharski kl. 2b, Kacper Chromiński kl. 1b. Natomiast reprezentacja dziewcząt w składzie: Nikola Kozierkiewicz, Martyna Machura - kl. 3a, Paulina Ściubiło, Anna Chóras - kl. 1b, zajęła wysokie VI miejsce. Opiekun: Bożena Niepsuj.
Serdecznie gratulujemy naszym sportowcom!

SUKCESY UCZNIÓW

Zakończyły się etapy rejonowe konkursów przedmiotowych.
Jesteśmy po raz kolejny dumni z naszych uczniów.
FINALISTAMI konkursów przedmiotowych
organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty zostali:

Dominik Kowalczyk z klasy 3a - z matematyki
Michał Grygiel z klasy 3a - z wiedzy o społeczeństwie
Patryk Ciura z klasy 3a - z wiedzy o społeczeństwie
Rafał Kucharski z klasy 2b - z geografii

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w etapie wojewódzkim konkursów.

KIERMASZ CHARYTATYWNY

POWIATOWY KONKURS KOLĘD I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH W J. ANGIELSKIM I NIEMIECKIM

21 grudnia 2015 roku w naszym gimnazjum odbył się Powiatowy Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim i Niemieckim. W konkursie wzięło udział 25 uczestników z różnych gimnazjów miasta Częstochowy i powiatu częstochowskiego.
Piosenki prezentowane były zarówno przez solistów, duety jak i zespoły, przy akompaniamencie własnym oraz muzyki karaoke.
Wykonawców oceniało jury w składzie:
Milena Koj - nauczyciel j. angielskiego w Szkole Podstawowej nr 49 w Częstochowie.
Agnieszka Ulatowska - nauczyciel j. niemieckiego w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie.
Katarzyna Łagodzińska - nauczyciel muzyki w Zespole Szkół nr 3 w Częstochowie.
Każdy z uczestników otrzymał dyplom za udział oraz pamiątkowy upominek, a zwycięzcy atrakcyjne nagrody.
Laureatami konkursu zostali uczniowie:
   I miejsce - Natalia Kosowska i Aleksandra Ziora z Gimnazjum w Konopiskach (Shake Up Christmas)
  II miejsce - Agata Łęgowik z Gimnazjum nr 22 w Częstochowie (Rockin' Around the Christmas Tree)
 III miejsce - Natalia Cyran, Blanka Król, Laura Barberis z Gimnazjum nr 13 w Częstochowie (Leise rieselt der Schnee)
Wyróżnienie otrzymali:
Beata Cichoń z Gimnazjum nr 20 w Częstochowie (Santa Baby)
Jakub Morawiec z Gimnazjum w Konopiskach (Jingle Bell Rock)
Eliza Wang z Gimnazjum nr 3 w Częstochowie (Merry Christmas Everyone)
Wśród zaproszonych gości licznie przybyli uczniowie SP nr 26, SP nr 49 i SP nr 53 wraz z opiekunami.
Organizatorkami konkursu były panie Małgorzata Mandrykin, Edyta Półtorak, Irena Syc.
Relacja z konkursu w TV ORION

NAUKA DROGĄ DO SUKCESU NA ŚLĄSKU

Miło nam poinformować, że stypendystą projektu "Nauka drogą do sukcesu na Śląsku - VI edycja" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej został uczeń klasy 2a Krzysztof Piwódzki.
Gratulujemy i życzymy sukcesów!

CHRISTMAS TRADITIONS IN GREAT BRITAIN

15 stycznia 2015 r. odbył się szkolny konkurs pt. "Christmas Traditions in Great Britain" przygotowany przez panią Małgorzatę Mandrykin. W konkursie uczniowie musieli się wykazać znajomością tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych w Wielkiej Brytanii, popisać umiejętnością składania życzeń świątecznych, sztuką kulinarną, gdyż trzeba było przygotować typowo brytyjską potrawę świąteczną np. pudding z monetą w środku. Była to wspaniała lekcja nie tylko języka angielskiego, ale lekcja życia w formie zabawy. Rywalizacja była ostra, a zwyciężczyniami zostały Agata Łęgowik z kl. 3b i Nicola Kozierkiewicz z kl. 3a.

SUKCES JANKA

Miło nam poinformować, że nasz uczeń Jan Konopka z kl. 3a zdobył I miejsce w Zawodach Jubileuszowych z okazji XX-lecia UKS "ATUT" w Częstochowie w kategorii: chłopcy, rocznik 1999 i młodsi, 50m stylem klasycznym.
Serdecznie gratulujemy!


INFORMACJA DLA UCZNIÓW

Zapraszamy uczniów Gimnazjum oraz uczniów klas szóstych Szkół Podstawowych na zimowisko
organizowane przez Gimnazjum nr 22 w dniach od 2 do 6 lutego 2015 r.
Podczas zimowiska planowane są między innymi: wyjścia na basen, lodowisko, zajęcia plastyczne, sportowe, kulig.
Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć oraz Regulaminem.
Zajęcia prowadzone są nieodpłatnie, uczestnik zobowiązany jest do pokrycia kosztów przejazdu autobusami komunikacji miejskiej.
Aby uczestniczyć w zimowisku należy złożyć w terminie do 23 stycznia 2015 r. wypełnioną przez rodziców kartę kwalifikacyjną w sekretariacie naszego Gimnazjum, kartę kwalifikacyjna można pobrać w sekretariacie p. 126.

Z POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ NA CO DZIEŃ

W listopadzie 2014 roku uczniowie naszego Gimnazjum
1. Julia Radecka kl. I a
2. Krzysztof Piwódzki kl. II a
3. Mateusz Szymanek kl. II a
4. Eryk Kawecki kl. II b
5. Rafał Kucharski kl. II b
wzięli udział w I etapie XI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POLONISTYCZNEGO "Z poprawną polszczyzną na co dzień" pod Patronatem KNP przy Polskiej Akademii Nauk.
Miło nam zawiadomić, że do II etapu, który odbędzie się 15 stycznia 2015 roku, przeszli
1. Eryk Kawecki
2. Rafał Kucharski
3. Krzysztof Piwódzki

Trzymajmy za nich kciuki!

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU GRAFIKI KOMPUTEROWEJ

19 grudnia został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Grafiki Komputerowej ph. "Najładniejsza kartka świąteczna". Celem konkursu jest popularyzacja wśród uczniów grafiki komputerowej, jako współczesnej dziedziny sztuki, wiedzy informatycznej oraz ukazywanie możliwości techniki komputerowej w twórczości plastycznej. Laureatami konkursu zostali uczniowie:
   I miejsce - ex aequo Sylwia Cichoń kl. 1b i Bartłomiej Zębik kl. 2b
  II miejsce - Nicole Knysak kl. 1a
 III miejsce - Piotr Klimas kl. 2a
Wyróżnienie: Marta Małczak, Przemysław Prokop, Krystian Biernat z kl. 2b.
Kartki świąteczne

WYNIKI KONKURSU NA "NAJŁADNIEJSZY STROIK ŚWIĄTECZNY"

W dniu 17 grudnia został rozstrzygnięty konkurs na "Najładniejszy stroik świąteczny".
W tym roku I miejsce zajęli ex aequo Angelika Jastrząbek z kl. 2b i Błażej Miara z kl. 3b.
Uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów i nagród rzeczowych nastąpi po przerwie świątecznej.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

KONKURS "KREUJEMY SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ"

Zapraszamy chętnych uczniów do uczestnictwa w Konkursie pn. "Kreujemy swoją przyszłość", który jest realizowany jest pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy, w ramach Projektu Informacyjno-Promocyjnego "Młodzi-Kreatywni". Organizatorem Konkursu jest Urząd Miasta Częstochowy - Wydział Promocji Zatrudnienia i Spraw Społecznych, we współpracy z podmiotami współorganizującymi Projekt. Konkurs trwa od 1 stycznia 2015 r. do 30 kwietnia 2015 r.
Regulamin konkursu
Formularz zgłoszeniowy
Oświadczenie opiekuna
Umowa o przeniesienie autorskich praw majątkowych

16 GRUDNIA - WIECZÓR KOLĘD

Tradycją od kilku lat stał się jedyny w swoim rodzaju "Wieczór Kolęd" śpiewanych przez największe talenty naszej szkoły w języku angielskim i niemieckim. Popis był wielki zarówno od strony muzycznej jak i językowej, tym bardziej, że było dla kogo. Licznie bowiem przybyli rodzice, uczniowie jak również absolwenci, którzy wciąż chcą powracać do atmosfery poprzednich wieczorów kolęd.
Nutkę zadumy wprowadziły piękne, pełne refleksji wiersze, a ich myślą przewodnią była wszechobecna miłość, która jest najpiękniejszym uczuciem i dzięki której świat staję się lepszy.
To cudowne, że ten wieczór łączy wszystkich i wyzwala tak niesamowite emocje.

JASEŁKA 2014

16 grudnia 2014 roku uczniowie naszego Gimnazjum mogli obejrzeć spektakl "Jasełka z Małym Księciem". Oprócz tytułowego bohatera, znanego z lektury, na scenie pojawiły się m.in. diabły i anioł, a wszystko dotyczyło MIŁOŚCI, tak bardzo potrzebnej ludziom nie tylko w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Tekst poetycki i fragmenty z Biblii przeplatały kolędy. Przedstawienie przygotowali uczniowie pod opieką p. Smolarz i p. Dudek-Kołodziejczyk, o stronę muzyczną zadbała p. Syc.

WYNIKI I ETAPU KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

Miło nam poinformować, że do II etapu Konkursów Przedmiotowych
zakwalifikowało się ośmiu naszych uczniów.

Konkurs Przedmiotowy z Historii
Krzysztof Piwódzki kl. 2a
Konkurs Przedmiotowy z WOS
Patryk Ciura kl. 3a
Michał Grygiel kl. 3a
Konkurs Przedmiotowy z Geografii
Adam Chojnacki kl. 3a
Jan Konopka kl. 3a
Rafał Kucharski kl. 2b
Kamil Starczewski kl.3a
Konkurs Przedmiotowy z Matematyki
Dominik Kowalczyk kl. 3a
GRATULUJEMY!

WOLONTARIAT

W sobotę, 13 grudnia członkowie Szkolnego Koła PCK naszego gimnazjum wzięli udział w zbiórce pieniędzy z przeznaczeniem na paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin. Wolontariusze pracowali w TESCO przy Alei Pokoju i zebrali pokaźną kwotę. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tą akcję. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt.
Opiekunowie Szkolnego Koła PCK: Małgorzata Żmudzińska i Krystyna Kula

KOLEJNE MIKOŁAJKOWE WYJŚCIE NA LODOWISKO

W piątek, 12 grudnia uczniowie z klasy 2b pod opieką p. Ireny Syc i p. Krystyny Kuli miło spędzili czas doskonaląc swoje umiejętności łyżwiarskie. Prawie całe lodowisko było dla nas, każdy jeździł jak umiał, a najważniejsza była wspólna zabawa. Już zaplanowaliśmy kolejne wyjście.

MIKOŁAJKI NA LODOWISKU

W dniu 9 grudnia 2014 r. uczniowie klasy 2a i 3a pod opieką wychowawców p. Urszuli Ślęzak i p. Heleny Nowickiej zorganizowali zabawę mikołajkową na lodowisku.
Wszyscy szlifowali swoje umiejętności łyżwiarskie i świetnie się bawili. Pogoda "dopisała", humory również.


MIKOŁAJKI W GIMNAZJUM

Jak co roku w grudniu, w szatni na uczniów czekała niespodzianka przygotowana przez świętego Mikołaja. Mikołajowi towarzyszyły śnieżynki z klasy Ia. Wszyscy tego dnia byli szczęśliwi i uśmiechnięci.

KOLEJNY SUKCES JULII

Po raz kolejny Julia Jackowska uczennica kl.1a stanęła na podium osiągając najwyższe lokaty. 6 grudnia w miejscowości Poczesna odbył się Ogólnopolski Turniej Młodzików w badmintonie. I miejsce w grze podwójnej dziewcząt oraz III miejsce w grze mieszanej to ogromny sukces.
Serdecznie gratulujemy!

OGŁOSZENIE

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 26 zwraca się z prośbą do mieszkańców Częstochowy
o zagłosowanie w ramach Budżetu partycypacyjnego Częstochowy na wniosek ogólnomiejski (zadanie nr 84)
dotyczący "Budowy boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 26, ul. Rakowska 42 w Częstochowie".
Głosować mogą mieszkańcy Częstochowy, którzy ukończyli 13 lat.
Szczegóły na plakacie oraz stronie konsultacje.czestochowa.pl

POWIATOWY KONKURS GEOGRAFICZNY "ZROZUMIEĆ ŚWIAT"

Dnia 3 grudnia 2014 r. nastąpiło rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Geograficznego dla uczniów szkół gimnazjalnych pt. "Zrozumieć Świat", zorganizowanego w Gimnazjum nr 22 przez panie Urszulę Ślęzak i Beatę Grygiel. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań uczniów przedmiotem i pogłębianie wiedzy, doskonalenie umiejętności obserwacji i rozumienia zjawisk zachodzących we Wszechświecie, doskonalenie umiejętności odczytywania informacji z różnych źródeł, wyłanianie talentów oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej i twórczej uczniów. Konkurs polegał na samodzielnym wykonaniu przez uczniów modelu Układu Słonecznego w dowolnej technice i w dowolnym rozmiarze.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce - Konrad Kręciwilk, Gimnazjum w Kusiętach
II miejsce - Paweł Radecki, Gimnazjum nr 24 w Częstochowie
II miejsce - Mateusz Skibiński, Gimnazjum nr 22 w Częstochowie
III miejsce - Natalia Pietrza, Gimnazjum w Lipiu
Wyróżnienie:
Oliwia Motyl, Gimnazjum nr 21 w Częstochowie
Weronika Kuc, Gimnazjum w Lipiu
Iza Karońska, Gimnazjum nr 12 w Częstochowie
Michał Karlak, Gimnazjum nr 22 w Częstochowie
Tomasz Wierzbowski, Gimnazjum nr 1 w Częstochowie
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a laureatom gratulujemy!

AKTYWNIE, ZDROWO I WESOŁO

Brak śniegu nie przeszkodził uczniom klasy 1b w otwarciu sezonu zimowego. 3 grudnia, pod opieką nauczycieli - p. Małgorzaty Mandrykin i p. Tadeusza Kościołka wybrali się na lodowisko. Wszyscy doskonale się bawili i spędzili na lodowej tafli niezapomniane chwile.

OGŁOSZENIE

WYNIKI GŁOSOWANIA NA NAJŻYCZLIWSZĄ OSOBĘ W GIMNAZJUM NR 22 W CZĘSTOCHOWIE
zorganizowanego z okazji ŚWIATOWEGO DNIA ŻYCZLIWOŚCI (21.11.2014)
Opiekunowie wraz z Samorządem Uczniowskim po przeprowadzeniu wyborów i policzeniu wszystkich głosów uhonorowali mianem najżyczliwszej osoby uczennicę klasy 3a Izabelę Leonarcik. Mamy nadzieję, że takie cechy charakteru i zachowania jak: uprzejmość, serdeczność, miłe słowo, uśmiech i ciepłe spojrzenie będą towarzyszyć nam przez 365 dni w roku.
Izie serdecznie gratulujemy.

SZKOLNY KONKURS WIEDZY "NA OLIMPIJSKIM SZLAKU"

Laureatami Szkolnego Konkursu Wiedzy "Na Olimpijskim Szlaku" zostali:
   I miejsce - Paulina Starczewska, Sylwia Cichoń kl. 1b
  II miejsce - Kamil Starczewski, Dominik Kowalczyk kl. 3a
 III miejsce - Paulina Kościelna, Florentyna Mijalska kl. 2b
Gratulujemy!

OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA AIDS

W związku z obchodami Światowego Dnia AIDS odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy na temat HIV/AIDS oraz konkurs na plakat promujący obchody Światowego Dnia AIDS. Do rywalizacji w konkursie wiedzy, który polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 28 pytań przystąpiło osiem dwuosobowych zespołów uczniów naszej szkoły.
Ostatecznie zwycięzcami w konkursie wiedzy o AIDS zostali:
   I miejsce - Mackiewicz Wiktoria, Ciura Patryk - kl. 3a
  II miejsce - Łęgowik Agata, Kaczmarek Weronika - kl. 3b
 III miejsce - Wydrych Weronika, Bociąga Bartosz - kl. 3a
Za najlepszy plakat komisja uznała pracę wykonaną przez Tymoteusza Bajerlajna z kl. 2b.
Celem w/w konkursów było poszerzenie wiedzy wśród młodzieży na temat HIV/AIDS, propagowanie postaw tolerancji wobec osób zakażonych wirusem HIV, a także zaktywizowanie środowiska szkolnego w zakresie działań prozdrowotnych ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki HIV i AIDS.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy!

KOLEJNE SUKCESY PAULINY I KAMILA

Z przyjemnością informujemy o kolejnych sukcesach naszych uczniów, które odnieśli 29 listopada w Pucharze Śląska Taekwon-do ITF 2014.
Paulina Starczewska zdobyła II miejsce w konkurencji: indywidualne walki kobiet do 48kg oraz III miejsce - młodzicy - układy dziewcząt powyżej 6 kup.
Kamil Starczewski zdobył II miejsce w konkurencji: juniorzy - indywidualne walki mężczyzn do 63kg oraz II miejsce - juniorzy - indywidualne układy mężczyzn.
Serdecznie gratulujemy!

SZKOLNY KONKURS NA STROIK ŚWIĄTECZNY

Wszystkich zainteresowanych uczniów z Gimnazjum nr 22 serdecznie zapraszamy do udziału
w "Szkolnym konkursie na najładniejszy stroik świąteczny".
Regulamin.

SZKOLNY KONKURS NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów Gimnazjum nr 22 w Częstochowie do udziału w Szkolnym Konkursie na prezentację multimedialną pt. "Racjonalne korzystanie z wody w domu, szkole i na wakacjach".
Regulamin.

SUKCES AGATY I MICHALINY

Miło nam poinformować, że nasze uczennice Agata Łęgowik z kl. 3b i Michalina Zagórowicz z kl. 3a zajęły III miejsce w III Powiatowym Konkursie Wiedzy o HIV/AIDS dla uczniów szkół gimnazjalnych. Organizatorem Konkursu była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Częstochowie oraz Urząd Miasta w Częstochowie i Zespół Szkół Technicznych w Częstochowie.
Celem Konkursu było poszerzenie wiedzy na temat HIV i AIDS wśród młodzieży gimnazjalnej, kształtowanie odpowiedzialności za zdrowie własne i najbliższych oraz rozpowszechnianie postawy tolerancji wobec osób zakażonych wirusem HIV.
Naszym laureatkom serdecznie gratulujemy!

ANDRZEJKI 2014

27 listopada wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w tradycyjnych andrzejkach.
W klimat imprezy wprowadził nas krótki występ uczennic z kl. 1a i 3a. Uczniowie mogli poznać swoją przyszłość korzystając z wcześniej przygotowanych wróżb "Serca", "Magiczne kwiaty", "Kim będę w przyszłości", "Tajemnicze kubeczki", "Zaczarowana kula".
Wszyscy miło spędzili czas pamiętając, że wróżby to tylko zabawa i należy traktować je z przymrużeniem oka.
Nad całością czuwały panie M. Konopka i I. Syc.
Zdjęcia.

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

Andrzejki to idealny czas na zabawę i w naszej szkole nie mogło jej zabraknąć. Dnia 27 listopada 2014 r. odbyła się dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Szkolny wraz z opiekunami. Wszyscy wspaniale się bawili przy największych przebojach. Szczególne uznanie wzbudziły światła i kula dyskotekowa dostarczone przez Dominika, przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Kolejna dyskoteka i kolejna udana zabawa za nami. Następna taka impreza już wkrótce!
Zdjęcia.

DZIEŃ PATRONA

26 listopada 2014 po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona.
Na początku uroczystości wprowadzono sztandar i odśpiewaliśmy hymn. Następnie zabrała głos pani dyrektor Dorota Strzelczyk. Powitała zgromadzonych i nawiązała do słów M. Skłodowskiej-Curie: "Jestem z tych, dla których nauka jest czymś pięknym.", które stały się mottem Powiatowego Konkursu Literackiego zorganizowanego przez naszą szkołę. Prace konkursowe były oceniane przez jury w składzie: pan J. Żmudziński - doradca metodyczny Samorządowego Ośrodka Metodycznego, pani I. Dudek-Kołodziejczyk, pani K. Kęsik.
I i II miejsce zajęły uczennice Gimnazjum w Krzepicach, III miejsce - uczennica Gimnazjum w Piasku, natomiast wyróżnienie zdobyła praca uczennicy z Gimnazjum nr 13 w Częstochowie. Laureatki otrzymały dyplomy i albumy o naszej patronce.
Kolejnym punktem uroczystości było przedstawienie o M. Skłodowskiej-Curie. Swój talent zaprezentowali: Natalia Zadrosz, Krzysztof Piwódzki, Eryk Kawecki, Daniel Krysiak oraz Rafał Lenartowicz. Występ młodych aktorów zyskał uznanie publiczności.
Obchody Dnia Patrona zakończył quiz "Naukowy zawrót głowy". Na pytania dotyczące życia i osiągnięć sławnej noblistki oraz zagadnień z dziedziny chemii i fizyki odpowiadały dwuosobowe reprezentacje z każdej klasy. W jury zasiadła pani dyrektor, pani M. Żmudzińska i pani H. Nowicka. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą. Po dogrywce między klasą 1a a 3b zwyciężyli trzecioklasiści.

SUKCES KRYSTIANA

Nasz uczeń Krystian Biernat z kl. 2b wywalczył I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Polski Południowej Juniorów w Light-Contakt w Kick-Boxingu.
Serdecznie gratulujemy!


SUKCES ROBERTA

Po raz trzeci z rzędu Młodzieżowa drużyna OSP Błeszno zajęła III miejsce w klasyfikacji generalnej w Ogólnopolskich Zawodach Sportowo-Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, rozegranych we wrześniu w miejscowości Olsztyn. Za te osiągnięcia młodzi strażacy i ich opiekunowie otrzymali listy gratulacyjne i nagrody rzeczowe od Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. Jednym z nagrodzonych był nasz uczeń Robert Łagodziński z klasy 2b.
Serdecznie gratulujemy!

SUKCES RODZEŃSTWA W KONKURSIE WIEDZY "NA OLIMPIJSKIM SZLAKU"

21 listopada 2014 roku w IV LO im. H. Sienkiewicza odbył sie XIX Powiatowy Konkurs Wiedzy "Na Olimpijskim Szlaku". Po raz kolejny nasza szkoła znalazła się w czołówce.
III miejsce zajęła Paulina Starczewska z kl. 1b i VI miejsce zajął Kamil Starczewski z kl. 3a. Uczniowie oprócz dyplomów uczniowie otrzymali również pamiątkowe nagrody.
Gratulujemy!

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

WYBORY NA NAJŻYCZLIWSZĄ OSOBĘ W GIMNAZJUM NR 22 W CZĘSTOCHOWIE
zorganizowane z okazji
ŚWIATOWEGO DNIA ŻYCZLIWOŚCI (21.11.2014)
Dzień 21 listopada to szczególna okazja, by zastanowić się, czy jesteśmy wobec siebie życzliwi?
Z czego składa się życzliwość? Wystarczy zsumować: uprzejmość, serdeczność, miłe słowo, uśmiech i ciepłe spojrzenie.
Goniąc za codziennymi sprawami, zdarza nam się zapomnieć, że możemy być: uczynni i przyjaźnie nastawieni do otoczenia.
Wszyscy potrzebujemy ciepła i miłego gestu od innych osób – słowem zwykłej, ludzkiej życzliwości.
Na 5 i 6 godz. lekcyjnej uczniowie z Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili wybory, podczas których każdy uczeń mógł wskazać 2 osoby, które jego zdaniem zasługują na miano NAJŻYCZLIWSZEJ OSOBY W NASZEJ SZKOLE. Wyniki zostaną ogłoszone w dniu 26.11.2014 r.
Samorząd Uczniowski

SUKCES PAULINY I KAMILA

Miło nam poinformować, że 15 listopada 2014 podczas Taekwon-Do Cup w Kłobucku uczniowie naszego gimnazjum odnieśli potrójny sukces:
Paulina Starczewska - I miejsce w konkurencji Soft Kick i III miejsce - układy powyżej 5 cup,
Kamil Starczewski - II miejsce w konkurencji walki 64kg.
Serdecznie gratulujemy!

ZEBRANIA Z RODZICAMI

Zebrania z rodzicami uczniów klas I-III odbędą się w dniu 18 listopada (wtorek) o godzinie 17.00.

SUKCES RAFAŁA

Z radością informujemy, że odnieśliśmy kolejny sukces w programie COMENIUS.
W wyniku międzynarodowego głosowania na plakat projektu COMENIUS praca przygotowana przez naszego ucznia Rafała Kucharskiego z kl. 2b okazała się najlepsza!

SZKOLNY KONKURS WIEDZY NA TEMAT HIV/AIDS

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów Gimnazjum nr 22 w Częstochowie do udziału
w Szkolnym Konkursie Wiedzy pt. "Nie daj szansy AIDS".
Regulamin.

SZKOLNY KONKURS NA PLAKAT PROMUJĄCY "ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS"

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów Gimnazjum nr 22 w Częstochowie do udziału
w Szkolnym Konkursie na Plakat pt. "Dążymy do zera. Zero nowych zakażeń HIV, zero zgonów związanych z AIDS".
Regulamin.

POWIATOWY KONKURS GEOGRAFICZNY

Gimnazjum nr 22 im. M. Skłodowskiej-Curie w Częstochowie
serdecznie zaprasza uczniów gimnazjów do udziału w Powiatowym Konkursie Geograficznym "Zrozumieć Świat".
Regulamin.

POLA NADZIEI W NASZEJ SZKOLE - SADZENIE ŻONKILI

Dnia 31 października Samorząd Szkolny wraz z opiekunami spotkał się przed szkołą, aby tam zasadzić cebulki żonkili. Żonkile są symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową. Działaliśmy z myślą o ludziach potrzebujących pomocy, wspierając kampanię "Pola nadziei" zorganizowaną na rzecz opieki dla osób chorych oczekujących naszej pomocy. Kampanią zajmuje się Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.
Galeria

SUKCES KRZYŚKA I JANKA

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły Krzysztof Piwódzki z kl. 2a i Jan Sitkowski z kl. 1b w III Ogólnopolskim Turnieju Okinawa Uechi-Ryu Karate osiągnęli świetne wyniki w następujących konkurencjach:
Kata: Krzysztof Piwódzki - złoto
Sumo: Jan Sitkowski kat. 12-13 lat - złoto, Krzysztof Piwódzki kat. 14-15 lat - brąz
Kumite: Krzysztof Piwódzki kat. 14-15 lat - złoto, Jan Sitkowski kat. 12-13 lat - złoto.
Zawody odbyły się 25 października w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. Kazimierza Pułaskiego w Częstochowie. Walki rewanżowe odbędą się 15 listopada w Brzezinach k. Łodzi.
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów. Trzymamy kciuki!

SUKCES RAFAŁA I DOMINIKA

Uczniowie Rafał Kucharski z kl. 2b oraz Dominik Kowalczyk z kl. 3a, członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego, odnieśli sukces w I Powiatowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej pod honorowym patronatem posła do Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka, zorganizowanym przez VI Liceum im. Jarosława Dąbrowskiego w Częstochowie. Uczniowie nasi przygotowani przez p. Stefana Rudzkiego zdobyli następujące miejsca:
   I miejsce - Rafał Kucharski
 III miejsce - Dominik Kowalczyk
Dyplomy i nagrody rzeczowe m.in. słuchawki, pendrive były satysfakcjonującym wynagrodzeniem za przygotowanie się do tego konkursu w czasie, którego mieliśmy też okazję zwiedzić szkołę.
Gratulujemy!

INFORMACJA O NABORZE DO PROJEKTU PN. "WSPOMAGANIE NA PIĄTKĘ"

Ogłasza się II rekrutację uzupełniającą do projektu pn. "Wspomaganie na piątkę" współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet III. Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5. Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół. Celem głównym Projektu jest podniesienie jakości funkcjonowania systemu doskonalenia nauczycieli w mieście Częstochowa poprzez stworzenie Rocznych Planów Wspomagania spójnych z rozwojem szkół/przedszkoli (SZ/P) w obszarach wymagających szczególnego wsparcia do 30.06.2015 r.
Informacja o naborze
Regulamin II rekrutacji uzupełniającej

DYSKOTEKA

W dniu 30 października w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Halloween. Obowiązywał oczywiście oryginalny, przerażający kostium. Nasza młodzież wykazała się niezwykłą wyobraźnią, stroje zapierały dech w piersiach. Wszyscy bawili się doskonale - i uczniowie i nauczyciele. Szczególne uznanie wzbudził występ p. Biel oraz p. Półtorak, które swymi przebraniami i tańcem wprawiły wszystkich w wyśmienity nastrój. Dyskoteka zakończyła się o godzinie 19.30. Każdy kto przyszedł, oczywiście był zwolniony z odpowiedzi w następnym dniu. Następna taka impreza już wkrótce!
Galeria

SUKCES MAĆKA

Miło nam poinformować, że nasz uczeń Maciej Obodecki z kl. 3b - znalazł się w gronie 23 zawodników powołanych na zgrupowanie selekcyjne reprezentacji Polski do lat 16, które odbędzie się w dniach 3-7 listopada w Białej Podlaskiej.
Maciek jest kolejnym zawodnikiem UKS "Raków" Częstochowa, który otrzymał powołanie do kadry. Trenerem młodego piłkarza jest nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole p. Robert Olbiński.
Serdecznie gratulujemy Maćkowi i życzymy powodzenia!

SPOTKANIE ROBOCZE PROJEKTU COMENIUS WE WŁOSZECH

W dniach 12-18 października 2014 r. odbyło się czwarte robocze spotkanie koordynatorów, nauczycieli i uczniów z partnerskich szkół w ramach projektu Comenius "Zdecyduj się żyć i myśleć zdrowo w zdrowym społeczeństwie". Tym razem naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Eryk Kawecki kl. 2b, Janek Konopka i Weronika Wydrych z kl. 3a pod opieką nauczycieli: Heleny Nowickiej, Stefana Rudzkiego oraz Urszuli Ślęzak.
Spotkanie odbyło się we włoskiej szkole Istituto Statale di Istruzione Superiore "L.Calabrese-P. Levi" w San Pietro In Cariano niedaleko Werony.
Tematem roboczym spotkania były zagadnienia związane z ochroną środowiska i ekologią, a uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół przedstawiali swoje prezentacje dotyczące podsumowania ankiety przeprowadzonej wśród uczniów na ten temat, dobrych praktyk realizowanych w szkołach oraz przygotowane plakaty. Odbywa się właśnie głosowanie na najlepszy plakat projektu - wśród nich jest plakat opracowany przez naszego ucznia kl. 2b Rafała Kucharskiego - zachęcamy do głosowania.
Poza pracą w szkole zwiedzaliśmy farmę wiatrową oraz zapoznaliśmy się z ekologiczną produkcją w winiarni. Program spotkania obejmował również zwiedzanie atrakcyjnych miast włoskich: Wenecji, Werony i Malcesine - ośrodka turystycznego nad jeziorem Garda. Czas wolny uczniowie spędzali nie tylko w towarzystwie uczniów włoskich, ale również tureckich, francuskich i estońskich - były to niezapomniane chwile.
Spotkanie we Włoszech było ze wszech miar udaną wycieczką zagraniczną i przedłużeniem wakacji.

PROJEKT "MŁODZI - KREATYWNI"

Gimnazjum nr 22 uczestniczy od października 2014 do maja 2015 roku w Projekcie Informacyjno-Promocyjnym "Młodzi-Kreatywni" realizowanym w ramach Programu Wspierania Przedsiębiorczości i Tworzenia Nowych Miejsc Pracy w Częstochowie na lata 2013-2018. Wezmą w nim udział uczniowie naszego gimnazjum, uczestnicząc w konkursach, spotkaniach i zajęciach organizowanych na terenie naszej szkoły. Projekt organizowany jest przez Urząd Miasta Częstochowy.
Koordynatorem projektu na terenie szkoły jest pedagog szkolny - p. Tadeusz Kościołek.

MAMY NOWOCZESNE BOISKO WIELOFUNKCYJNE!

16 października miało miejsce uroczyste otwarcie wielofunkcyjnego boiska, na którym będzie można grać w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną i tenisa. Boisko ma poliuretanową nawierzchnię i wymiary 24,10x44 m. Zawiera w swym obrysie:
- boisko do piłki ręcznej o wymiarach 20x40 m,
- boisko do tenisa ziemnego o wymiarach 23,77x10,97m,
- dwa boiska do koszykówki o wymiarach 15,10x22,10 m,
- dwa boiska do siatkówki o wymiarach 9x18 m.
Relacja z uroczystości w TV ORION.

INFORMACJA O REKRUTACJI UZUPEŁNIAJĄCEJ DO PROJEKTU PN. "SZKOŁA BEZ BARIER"

Ogłasza się nabór uczestników/uczestniczek do udziału w projekcie pn. "Szkoła bez barier" współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałania 9.1.2. - Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.
Projekt przewiduje udział uczniów/uczennic z niepełnosprawnościami w zajęciach specjalistycznych oraz współuczestnictwo uczniów/uczennic zdrowych i uczniów/uczennic z niepełnosprawnościami w ramach zajęć integracyjnych z 51 Szkół dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Częstochowa.
Rekrutacja do Projektu prowadzona będzie w terminie od 16 do 22 października 2014 r.
Udział w projekcie jest bezpłatny. Uczniowie/uczennice, którzy/re zgłoszą chęć uczestnictwa i zostaną zakwalifikowani/e do Projektu, będą uczestniczyć w zajęciach, które odbywać się będą w przewidywanym okresie od IV kwartału 2014 r. do II kwartału 2015 r.

Załączniki:
Ogłoszenie o naborze
Regulamin rekrutacji
Katalog kryteriów rekrutacji do projektu
Formularz zgłoszeniowy
Oświadczenie uczestnika projektu
Rekomendacja wychowawcy
Ankieta
Deklaracja uczestnictwa w projekcie
Klucz do ankiety
Lista podstawowa
Lista rezerwowa
Rezygnacja

"MIASTO 44"

15 października uczniowie klasy 3b obejrzeli film Jana Komasy pt. "Miasto 44". Jest to opowieść o młodych Polakach, którzy musieli wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Twórcy filmu mówią, że nie jest on filmem historycznym, ani dokumentem o przebiegu Powstania. Mimo że rozgrywa się w walczącym Mieście, opowiada historię ludzi, a nie oddziałów czy barykad. "Miasto 44" nie jest filmem o polityce. Jest filmem o miłości, młodości i walce.
Wyszliśmy z kina w ciszy i nastroju zadumy. Film wzbudza wiele emocji, wzrusza i pobudza do myślenia.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. W tym roku było wyjątkowo uroczyste, ponieważ uczniowie pierwszy raz składali przysięgę na sztandar szkoły.
Przedstawiciele samorządu szkolnego wręczyli kwiaty pani dyrektor, a Iza Leonarcik i Agata Łęgowik "śpiewająco" życzyły gronu pedagogicznemu "wszystkiego najlepszego". W części artystycznej uczniowie przedstawili trawestację II części "Dziadów" A. Mickiewicza.
Humorystyczna wersja lektury szkolnej bardzo podobała się publiczności.

SUKCES KAMILA

Z przyjemnością informujemy, że nasz uczeń

Kamil Starczewski z kl. 3a wywalczył

III miejsce w VI. Pucharze Europy w Taekwon-do w kat. juniorów - układy drużynowe mężczyzn, kolorowe pasy.

W zawodach, które odbyły się 11-12 października w Budapeszcie, wzięło udział 29 krajów, reprezentowanych przez 59 klubów i 16 narodowych reprezentacji - w sumie 607 uczestników.
Gratulujemy!

JESIENNIE NA JESIENNEJ

W dniu 11 października w naszej szkole został zorganizowany III Środowiskowy Konkurs Plastyczny ph. "Jesienne kompozycje" i jak co roku cieszył się on dużym zainteresowaniem. Zgłosiło się wielu młodych artystów ze Szkół Podstawowych nr 26, 27, 34, 49, 53 oraz z I klasy naszego gimnazjum. W tym roku prace wykonywane były do tekstu piosenki pt. "Jesienne wędrówki". Wszyscy stworzyli bardzo ciekawe kompozycje plastyczne, które można podziwiać na wystawie pokonkursowej. Każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział i drobny upominek, natomiast zwycięzcy nagrody rzeczowe. Najlepsze wyniki uzyskali:
   I miejsce - Olga Chlastacz, SP 53 i Sylwia Cichoń, Gim. 22;
  II miejsce - Kacper Krakowiak, SP 49;
 III miejsce - Krystian Nalewajka, Gim. 22.
Zostały przyznane również trzy wyróżnienia, które otrzymali:
Damian Parkitny, SP 26; Anastazja Nocuń, SP 49 i Nicole Knysak, Gim 22.
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zapraszamy znów za rok.
Organizatorzy: Irena Syc i Krystyna Kula

KOLEJNY SUKCES SZTAFETY CHŁOPCÓW

Z przyjemnością informujemy, że drużyna chłopców w składzie: Maciej Obodecki, Patryk Mańka, Maciej Leszczyński, Jakub Troczka, Kajetan Sikora z kl. 3b i Piotr Srokosz z kl. 2b zdobyła
I miejsce w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych w zawodach rejonowych.
Chłopaki, gratulujemy sukcesu i jesteśmy z was dumni!

RAJD W SOKOLICH GÓRACH

Dnia 9 października Samorząd Uczniowski pod opieką p. Ireny Syc i Edyty Półtorak zorganizował rajd integracyjny, w którym uczestniczyła młodzież z naszej szkoły. Szlak nie był trudny, prowadził w większości przez bukowo-świerkowe lasy, które o tej porze roku okryły się pięknymi barwami jesieni. Młodzież została podzielona na trzy grupy, które musiały podczas przemarszu wykonać przygotowane zadania w ściśle określonej kolejności. A należały do nich: rozwiązanie krzyżówki, odszyfrowanie tekstu, rozpoznanie i podpisanie zdjęć, był także taniec radości i wiele innych atrakcji. Wszystkie zadania były punktowane przez nauczycieli-obserwatorów. A na zwycięzców czekał słodki upominek.
Na mecie rajdu zgromadzili się wszyscy uczestnicy, było ognisko i pieczone kiełbaski, był czas na gry i zabawy oraz na odpoczynek. Podsumowano również wszystkie konkurencje i ogłoszono wyniki. Najlepsze okazały się klasy pierwsze. Wszyscy świetnie się bawili, a podczas wspólnego spaceru każdy zyskał coś bezcennego - niezapomniane wrażenia.
Niech żałują ci, którzy nie byli!!!

SUKCES G22 - MISTRZOSTWO CZĘSTOCHOWY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH!

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie: Maciej Obodecki, Patryk Mańka, Maciej Leszczyński, Jakub Troczka, Kajetan Sikora z kl. 3b i Piotr Srokosz z kl. 2b zdobyli
I miejsce w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w dalszych rundach!

SADZIMY ŻONKILE

Dnia 2 października 2014 roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w uroczystym sadzeniu żonkili w ramach kampanii "Pola Nadziei" na terenie Hospicjum Częstochowskiego. Jej ideą jest pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów, a także edukacja i uwrażliwianie społeczeństwa na los człowieka. Pierwszy etap, w jakim mieliśmy okazję uczestniczyć to sadzenie żonkili - symbolu nadziei. Całą uroczystość uświetnił występ muzyczny zespołu Pluszowy Miś. Drugi etap odbędzie się wiosną, wtedy można będzie wziąć udział w różnych akcjach oraz kwestach ulicznych, które są wyrazem wsparcia i nadziei dla osób cierpiących. W ramach kampanii realizowane są także konkursy plastyczne i literackie oraz konkurs na żonkilowe pola nadziei. Odbywają się m.in. imprezy dobroczynne i kwesty uliczne. Relacja TV ORION

KOLEJNY SUKCES JULII

II miejsce w Mistrzostwach Śląska w badmintonie w grze mieszanej, to kolejny sukces Julii. Zawody odbyły się 20 września w Pszczynie.
W Częstochowie 28 września rozpoczęła się rywalizacja młodych adeptów w badmintonie w grze indywidualnej. Grand Prix o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy obejmuje cykl pięciu turniejów. W pierwszej edycji Julia zajęła I miejsce.
Gratulujemy!

SUKCES NASZYCH PIŁKARZY

Z przyjemnością informujemy, że już po raz trzeci nasi uczniowie zdobyli
I miejsce w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w Piłce Nożnej.
Skład finałowej drużyny: Kajetan Sikora, Maciej Obodecki, Damian Dul, Błażej Stępień, Oskar Czyżowski, Błażej Miara, Jakub Troczka, Patryk Mańka, Maciej Leszczyński - kl. 3b, Sebastian Rogala - kl. 2a, Mateusz Pasiuk - kl. 1b.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych rundach!

"PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM"

Uczniowie i nauczyciele naszego gimnazjum wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Podziel się posiłkiem". Wolontariusze zebrali dużą ilość produktów spożywczych, dzięki czemu mogliśmy ofiarować paczki potrzebującym uczniom z naszej szkoły.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie i zapraszamy do czynnego udziału w następnej akcji.
Małgorzata Żmudzińska, Krystyna Kula, Urszula Ślęzak, Tadeusz Kościołek.

WYCIECZKA DO OLSZTYNA

W dniu 30 września z okazji Dnia Chłopaka uczniowie kl. 1a byli na wycieczce w Olsztynie. Pogoda i humory dopisywały wszystkim uczestnikom. Po krótkim marszu w okolicach zamku olsztyńskiego dotarliśmy na miejsce, gdzie czekało na nas ognisko i osiodłane konie. Przejażdżki konne, pieczenie kiełbasek oraz pokazy umiejętności jeździeckich naszej koleżanki Pauliny sprawiły, że czas mijał szybko. Wszyscy bawili się wspaniale i wrócili bardzo zadowoleni.

DZIEŃ JĘZYKÓW EUROPEJSKICH

Dnia 29 września uczniowie naszego gimnazjum doskonale bawili się rywalizując w zabawie quizowej "Jeden z Sześciu" zorganizowanej z okazji Dnia Języków Europejskich, który jak co roku przypadł na 26 września. Było o co walczyć bowiem nagrodą dla zwycięzców był tydzień bez ocen niedostatecznych dla całej klasy. Przedstawiciele każdej klasy biorący udział w quizie mogli również skorzystać z jednego koła ratunkowego. I miejsce zajęła klasa 1a, gdyż jej delegacja wykazała się nienaganną znajomością języka angielskiego, niemieckiego, a nawet podstawowych zwrotów innych języków europejskich, jak również zaskakująco wysokim poziomem wiedzy realioznawczej różnych krajów Europy. Można się było dużo nauczyć, pośmiać z żartów językowych, którymi konferansjerzy Iza Leonarcik i Eryk Kawecki sypali jak z rękawa, a także posłuchać europejskich hitów muzycznych w wykonaniu naszych uczniów m.in. Agaty Łęgowik i Izy Leonarcik. W trakcie imprezy można było również podziwiać plakaty uczniów wykonane pod hasłem "Wielojęzyczność europejska". Spotkanie łączyło walory poznawcze z dobrą zabawą. Program przygotowali nauczyciele języków obcych: Małgorzata Mandrykin, Edyta Półtorak i Stefan Rudzki.

DYSKOTEKA

W czwartek 25 września odbyła się w naszej szkole dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Nasza młodzież pokazała, że potrafi się bawić. W dniu następnym uczniowie, którzy przyszli na dyskotekę, byli zwolnieni z odpowiedzi ustnych i prac domowych. Dziękujemy młodzieży oraz nauczycielom za przygotowanie imprezy. Z niecierpliwością czekamy na następną dyskotekę.
Samorząd Uczniowski

AKCJA "PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM"

Nasze gimnazjum bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji "Podziel się posiłkiem".
W związku z tym od poniedziałku 29 września do piątku 3 października będziemy zbierać różne artykuły spożywcze dla dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin.
Prosimy o przynoszenie artykułów spożywczych o długim terminie przydatności takich jak: cukier, makarony, ryż, kasze, olej, konserwy mięsne, rybne i warzywne, odżywki dla dzieci, soki i dżemy, słodycze, kakao, herbata, itp.
Codziennie uczennice ze Szkolnego Koła PCK będą odbierać od każdej klasy przyniesione towary.

Zapraszamy wszystkich ludzi o otwartych sercach do przyłączenia się do wspólnej akcji!
Organizatorzy:
Szkolne Koło PCK i świetlica szkolna.

POWIATOWY KONKURS LITERACKI

Gimnazjum nr 22 im. M. Skłodowskiej-Curie w Częstochowie
serdecznie zaprasza uczniów gimnazjów do udziału w Powiatowym Konkursie Literackim.
Regulamin

INFORMACJA DLA UCZNIÓW

Zapraszamy uczniów Gimnazjum nr 22 oraz szkół podstawowych kl. 4-6 na zajęcia rekreacyjno-sportowe,
które będą odbywały się na terenie Gimnazjum nr 22 im. M. Skłodowskiej-Curie przy ul. Jesiennej 42,
w każdy czwartek od 25 września 2014 r., w godz. 15.30 do 17.00.
Obowiązuje strój sportowy oraz obuwie zmienne.
W ramach zajęć proponujemy gry zespołowe oraz ćwiczenia ogólnorozwojowe. Gwarantujemy fachową opiekę i dobrą zabawę.

OGŁOSZENIE

Samorząd Uczniowski organizuje w czwartek, 25 września od godz.16.30-19.30 dyskotekę z okazji Dnia Chłopca.
Obowiązuje obuwie zmienne.
Życzymy miłej zabawy!

NAUKA DROGĄ DO SUKCESU NA ŚLĄSKU

Rozpoczęła się realizacja VI edycji projektu "Nauka droga do sukcesu na Śląsku". W imieniu Samorządu Województwa Śląskiego projekt realizuje Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Celem projektu jest przyznanie wsparcia stypendialnego 400 szczególnie uzdolnionym uczniom z naszego regionu, znajdującym się w sytuacji materialnej istotnie ograniczającej możliwości osobistego i naukowego rozwoju. W najbliższym czasie, tj. od 22 września do 31 października br. zostanie przeprowadzony nabór wniosków o przyznanie stypendium w ramach projektu.
Szczegółowe informacje o realizowanym projekcie, zamieszczane są na stronie internetowej www.efs-stypendia.slaskie.pl
Informacji o projekcie - załącznik.

SPOTKANIA Z NAUKĄ

19 września, tradycyjnie od kilku lat, uczniowie klas II i III wzięli udział w zajęciach organizowanych przez Uniwersyteckie Towarzystwo Naukowe działające przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Spotkanie obejmowało zajęcia z zakresu biologii i fizyki. Miały one charakter pokazów i ćwiczeń laboratoryjnych oraz doświadczeń z udziałem naszych uczniów. W sposób bardzo ciekawy zostały przedstawione następujące tematy:
Z biologii:
- Anatomia inaczej - Jak wyglądają zastawki serca? Nerka w miednicy czy miedniczka nerki? Czy można podsłuchać własny żołądek? Dlaczego mięsień serca nie czuje się zmęczony?
- Badamy wewnętrzne stany - Czy znamy nasze mózgi? Czy można zmierzyć złość?
- Człowiek – maszyna - Czy nasze ciało może być klawiaturą? Zobacz jakie informacje przenosisz.
Z fizyki:
- Od huśtawki do rezonansu magnetycznego - co łączy ze sobą huśtawkę, instrumenty muzyczne, widzenie barwne i najnowocześniejsze techniki magnetycznego obrazowania medycznego?
- Dźwięczna fizyka - źródłem dźwięku są drgające ciała; do naszych uszu dociera zarówno szelest liści, brzęczenie muchy jak i ryk silnika odrzutowego. Dlaczego tak się dzieje?
- W teatrze wysokich napięć - jak wytwarza się ładunki elektryczne? Czy kot może być generatorem wysokiego napięcia? Czy ładunek elektryczny można trzymać w butelce?
Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni. Wzbogacili swoją wiedzę z fizyki i biologii. Była to bardzo ciekawa forma przekazania wiedzy, a także możliwość spotkania z naukowcami.

INFORMACJA DLA RODZICÓW

Dyrektor Gimnazjum nr 22 im. Marii Skłodowskiej-Curie informuje, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, od 1 września 2014 r. ubezpieczenie uczniów od następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci i młodzieży szkolnej jest nieobowiązkowe. Decyzję o przystąpieniu do ubezpieczenia podejmują rodzice, szczegóły ubezpieczenia uczniów na rok szkolny 2014/15 znajdują się w zakładce DLA RODZICÓW/Ubezpieczenie uczniów.

SUKCES JULII

Julia Jackowska uczennica kl.1a w Mistrzostwach Śląska Młodzików Młodszych w Badmintonie, które odbyły się 7 września 2014 r. w Bieruniu zajęła II miejsce w grze podwójnej dziewcząt. Organizatorem zawodów był Śląski Związek Badmintona.
Gratulujemy!

FINAŁ AKCJI "NAKRĘTKOWA CZĘSTOCHOWA"

W dniu 5 września 2014 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Ireny Syc uczestniczyli w finale akcji "Nakrętkowa Częstochowa" zorganizowanym w sali sesyjnej Urzędu Miasta. Różne instytucje z całego powiatu częstochowskiego włączyły się w akcję zbierania plastikowych nakrętek na rehabilitację 7-letniego Szymona Noszczyńskiego. W sumie zebrano ich ponad 6 ton. Wszyscy przedstawiciele placówek otrzymali pamiątkowe dyplomy i podziękowania, natomiast trzy przedszkola odebrały nagrody.
W tym roku szkolnym nadal będziemy uczestniczyć w kolejnej edycji "Nakrętkowej Częstochowy" i postaramy się pomóc 4-letniej Madzi Czerepak, która cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Zachęcamy wszystkich do przynoszenia nakrętek - ponieważ WARTO POMAGAĆ!

INFORMACJA DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

Rozpoczęła się kolejna edycja programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych "NAUKA DROGĄ DO SUKCESU NA ŚLĄSKU".
Informacje dotyczące tego projektu znajdują się na stronie www.efs-stypendia.slaskie.pl.
Do pobrania: Regulamin programu stypendialnego.

ZEBRANIA Z RODZICAMI

Zebrania z rodzicami uczniów klas I-III odbędą się w dniu 9 września (wtorek) o godzinie 17.00.

INFORMACJA O II ETAPIE NABORU DO PROJEKTU PN. "SZKOŁA BEZ BARIER"

Ogłasza się nabór uczestników/uczestniczek do udziału w projekcie pn. "Szkoła bez barier" współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałania 9.1.2. - Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.
Projekt przewiduje udział uczniów i uczennic z niepełnosprawnością w zajęciach specjalistycznych oraz uczniów i uczennic z niepełnosprawnością i zdrowych w zajęciach integracyjnych z 51 Szkół dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Częstochowa.
Załączniki:
Ogłoszenie o naborze
Regulamin rekrutacji
Katalog kryteriów rekrutacji do projektu
Formularz zgłoszeniowy
Oświadczenie uczestnika projektu
Rekomendacja wychowawcy
Ankieta
Deklaracja uczestnictwa w projekcie
Klucz do ankiety
Lista podstawowa
Lista rezerwowa
Rezygnacja

REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA DO PROJEKTU PN. "KUŹNIA TALENTÓW"

Ogłasza się nabór uczestników/uczestniczek do udziału w projekcie pn. "Kuźnia talentów" współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałania 9.1.2. - Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.
Projekt przewiduje udział uczniów i uczennic w zajęciach dodatkowych z czterech bloków tematycznych z 19 Gimnazjów dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Częstochowa.
Załączniki:
Instrukcja rekrutacji uzupełniającej
Ogłoszenie o naborze
Regulamin rekrutacji
Katalog kryteriów rekrutacji do projektu
Formularz zgłoszeniowy
Oświadczenie uczestnika projektu
Rekomendacja wychowawcy
Zaświadczenie o średniej ocen
Deklaracja uczestnictwa w projekcie
Lista podstawowa
Lista rezerwowa
Rezygnacja

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

1 września z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego pani dyrektor Dorota Strzelczyk życzyła uczniom dużo zapału do nauki oraz osiągania jak najlepszych wyników w nauce, nauczycielom cierpliwości i wytrwałości, satysfakcji z wykonywanej pracy i wielu sukcesów w pracy dydaktyczno-wychowawczej.


STYPENDIA SZKOLNE 2014/2015

O stypendium mogą ubiegać się uczniowie szkoły zamieszkali na terenie miasta Częstochowa. Stypendium przyznawane jest przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie.
Dokumenty do pobrania:
Wszelkich dodatkowych informacji w przedmiotowej sprawie udzielają pracownicy Sekcji Obsługi Stypendiów, Usług i Ośrodków Wsparcia, Al. Niepodległości 20/22, IV piętro, pokój nr 18: tel. (34) 363-02-09,
poniedziałek, środa, czwartek w godz. 7.30 - 15.30
wtorek w godz. 7.30 - 16.00
piątek w godz. 7.30 - 15.00

OGŁOSZENIE

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się w poniedziałek, 1 września 2014 r. o godzinie 10.00.COMENIUS 2013-2015


COMENIUS 2008-2010

SOCRATES-COMENIUS

» 1998-2001
» 2002-2005


Dowiedz się więcej na stronie
PLACÓWKA OTWARTASZKOŁA BEZ PRZEMOCYTRZYMAJ FORMĘZDOLNIACHA

Zdolniacha w szkołach

ORTOGRAFFITI


WARTO BYĆ DOBRYMPIERWSZA POMOC

Pierwsza pomoc przedmedyczna
INFORMACJE
***
Aktualizacja:
31.08.2017    21.43
***
***
***
***
Od 6 czerwca 2007 r.
nasze Gimnazjum posiada
drugą pracownię internetową
otrzymaną z funduszy EFS.


Jesteś Na bloga liczniki gościem      Copyright©1999- by Gimnazjum nr 22       Poprawny CSS!