AKTUALNOŚCI
DLA KLAS III


DLA UCZNIA I RODZICA
NASZA SZKOŁA
OSIĄGNIĘCIA
DOKUMENTY SZKOLNE
ARCHIWUM
ABSOLWENCI
LINKI

Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych


Centrum Informacji Zawodowej


Informator


Informator


Informator


OKE

www.pajacyk.pl

WEBMASTER

Uwagi dotyczące strony
prześlij autorowi

SONDA
Jesteś?
Uczniem G22
Nauczycielem
Rodzicem
Gościem

OTRZĘSINY KLAS I

26 października 2000 roku po raz pierwszy w historii naszej szkoły odbyły się OTRZĘSINY pierwszoklasistów. Uczniowie drugich klas pod opieką p.Ireny Syc i p.Jolanty Wieczorek, urządzili pierwszoklasistom specjalne powitanie. A dokładniej odbył się konkurs. Każda pierwsza klasa miała wyznaczyć przedstawicieli. Wybrani uczniowie musieli popisać się odwagą i oryginalnością. Odwaga była im potrzebna w dwóch konkurencjach. W pierwszej pozwalali uczesać się przez starszych uczniów. Zaś w drugiej umalować. Aby było trudniej drugoklasiści malujący kolegów mieli zasłonięte oczy. Pomysłowość potrzebna była pierwszoklasistom by wygrać następną konkurencję. Aby zwyciężyć uczniowie musieli oryginalnie zareklamować swoja klasę.
W jury zasiadały:
- pani dyrektor mgr Maria Szyjewska
- nauczycielka geografii mgr Urszula Ślęzak
- uczennica klasy II h Anna Wypych.
Na koniec pani dyrektor podziękowała wszystkim i obiecała, że taka zabawa stanie się tradycją naszej szkoły.
Wymyślone konkurencje rozbawiły nie tylko biorących udział, ale także publiczność zgromadzoną na sali.
Wszyscy świetnie się bawili - i oto właśnie chodziło!

Zapowiedź

Jury

Publiczność

Uczestnicy

Uczestnicy

GÓRA GROSZA

W dniach 8-10 listopada 2000 roku uczniowie naszej szkoły, w odpowiedzi na pismo Towarzystwa "Nasz Dom", przystąpili do wielkiej zbiórki grosików. Celem tej ogólnopolskiej akcji było zebranie pieniędzy na wyposażenie nowopowstających rodzinnych domów dziecka oraz najuboższych domów dziecka i pogotowia opiekuńczego. Celem pośrednim, choć nie mniej ważnym, był cel wychowawczy - nie trzeba dać dużo, żeby pomóc najbardziej potrzebującym. Parę groszy przecież znaczy niewiele, ale gdy zostaną zebrane przez uczniów i nauczycieli z całej Polski - będą to tysiące złotych. Dlatego też, młodzież tak chętnie zabrała się do pracy. Przygotowano specjalne, opieczętowane puszki, porozwieszano plakaty informacyjne, dla pewności wszystkie klasy usłyszały komunikaty zawierające szczegóły w jaki sposób zainteresowani mogą przyłączyć się do tak szczytnej akcji. Nasze Gimnazjum, jest nową szkołą i liczy tylko 374 uczniów, stąd nasze ogromne zadowolenie, że udało nam się zebrać: 8 tys. 432 monety, co dało kwotę 215 zł i 51 gr. Zapakowane i odpowiednio zabezpieczone pieniądze zostały przez kuriera zabrane i przewiezione do Warszawy. Koordynatorami tej akcji były: p.Irena Syc i p.Jolanta Wieczorek.

KONKURS REJMONTOWSKI

30 listopada 2000 roku odbył się konkurs z okazji Roku Reymontowskiego. Jego celem było przybliżenie uczniom tradycyjnej kultury chłopskiej z jej strojami, językiem i obyczajami. Każda klasa przygotowała krótką inscenizację na podstawie powieści "Chłopi" oraz stroje ludowe do tej scenki. Pierwsze miejsce zajęła klasa I d wraz z klasą II f, drugie miejsce klasa II d, trzecie miejsce klasa II a i II h. Efekty pracy uczniów zaprezentowane zostały na pokonkursowej wystawie fotograficznej.
DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

24 listopada 2000 roku Samorząd Uczniowski, pod opieką p.Ireny Syc i p. Jolanty Wieczorek, zorganizował dla wszystkich uczniów naszego Gimnazjum dyskotekę andrzejkową. Ta atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu pozalekcyjnego cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży. Integruje, pozwala zawierać nowe przyjaźnie, wspólnie tańczyć i śpiewać. Samorząd ma okazję wykazania się doskonałą organizacją i przy okazji zarobić trochę pieniędzy na potrzeby własne. Impreza ta ma jeszcze jedną zaletę, a mianowicie umożliwia rodzicom czynny udział w życiu szkoły. Uczestnicząc w dyskotece mogą zauważyć, że nasi uczniowie spotykają się tylko po to, by beztrosko i radośnie spędzić wieczór, i że my wychowawcy tylko im to umożliwiamy.

FESTIWAL PIOSENKI

9 marca 2001 roku w związku z Rokiem Języków Europejskich w naszej szkole, został zorganizowany "Festiwal Piosenki w języku angielskim". Wzięło w nim udział 15 solistów i zespołów szkolnych, którzy zaprezentowali różnego rodzaju piosenki. Prezentacje oceniane były przez jury, w skład którego wchodzili: przedstawiciel Delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty w Częstochowie p. T.Jankowska, nauczycielka j. angielskiego p. M.Matyszczak i nauczyciel muzyki p. A.Kowalski. Jury zdecydowało, że najlepszą piosenką była "Yesterday"; zaprezentowana przez szkolny zespół z Gimnazjum nr 8. Drugie miejsce zajęła Justyna Błaszczak również z Gimnazjum nr 8, a miejsce trzecie zajęła Aneta Kempa z Gimnazjum nr 5. Oprócz tego jury przyznało dwa wyróżnienia dla zespołu "NONET+" z Gimnazjum nr 22 i zespołowi wokalno-instrumentalnego z Gimnazjum nr 9. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i skromne upominki, a zwycięzcy nagrody, które zostały ufundowane przez sponsora tej imprezy p.Rychlewskich. Organizatorami byli nauczycielka j. angielskiego p. Małgorzata Mandrykin oraz nauczycielka sztuki p. Irena Syc. Podczas festiwalu mogliśmy także obejrzeć wystawę dotyczącą W.Brytani i pokaz tańca towarzyskiego prezentowanego przez uczniów z Gimnazjum nr 22. Atmosfera imprezy była wspaniała, piosenki rytmiczne a publiczność miała okazję cudownie spędzić czas. Na imprezę tę przybyli również przedstawiciele lokalnych gazet "Gazety Wyborczej" i "Życia Częstochowy", aby donieść społeczeństwu wieść o tym wspaniałym wydarzeniu.

DNI EUROPY

9 maja 2001 roku obchodziliśmy Dni Europy. W naszym gimnazjum zorganizowany został przez nauczycielkę j.angielskiego p. Małgorzatę Mandrykin konkurs p.t. "Wiedza o Wielkiej Brytanii". Wzięło w nim udział 18 uczniów. W konkursie tym przewidziano 3 etapy, a w każdym z nich uczestnicy musieli odpowiadać na 3 pytania. Odpowiedzi ich oceniane były przez jury, w którym zasiadały: p. Małgorzta Mandrykin, p. Beata Kurek i p. Marzena Konopka, natomiast konferansjerkę prowadziła uczennica naszego gimnazjum Edyta Całus. Wbrew wszelkim oczekiwaniom w ostatnim etapie rywalizacja była tak ostra, że trzeba było zorganizować trzy dogrywki, ale jak się okazało bez rezultatu, gdyż wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani, a pytania nie były w stanie ich zaskoczyć. Tak, więc jury zdecydowało się przyznać dwa I miejsca dla Karoliny Bajor i Edyty Ziory z kl.IIc oraz dla Ewy Kowalskiej i Olgi Ślusarczyk z kl.IIb i jedno II miejsce dla Klaudii Baran i Doroty Urbaniak z kl.IIc. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy nagrody. Warto wspomnieć, że atmosfera konkursu była wspaniała, a uczniowie na widowni mogli się wiele dowiedzieć o Wielkiej Brytanii.COMENIUS 2013-2015


COMENIUS 2008-2010

SOCRATES-COMENIUS

» 1998-2001
» 2002-2005


Dowiedz się więcej na stronie
PLACÓWKA OTWARTASZKOŁA BEZ PRZEMOCYTRZYMAJ FORMĘZDOLNIACHA

Zdolniacha w szkołach

ORTOGRAFFITI


WARTO BYĆ DOBRYMPIERWSZA POMOC

Pierwsza pomoc przedmedyczna
INFORMACJE
***
Aktualizacja:
31.08.2017    21.43
***
***
***
***
Od 6 czerwca 2007 r.
nasze Gimnazjum posiada
drugą pracownię internetową
otrzymaną z funduszy EFS.


Jesteś Na bloga liczniki gościem      Copyright©1999- by Gimnazjum nr 22       Poprawny CSS!