ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

14 października 2001 roku Święto Edukacji Narodowej uczciliśmy inaczej niż dotychczas. Z tej okazji gimnazjaliści z klas trzecich przygotowali Koncert Życzeń dla nauczycieli i pracowników szkoły. Złożyli im oryginalne życzenia śpiewając ulubione piosenki naszych pań i panów. Zaprezentowali przy tym ciekawe układy taneczne. Było dużo śmiechu, a znane przeboje sprawiły, że we wspólnej zabawie uczestniczyli zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Imprezę przygotowały panie: I. Biel, M. Konopka, I. Tyła, A. Biedroń, A. Krzyszczyk.

9 listopada 2001 roku już po raz drugi Samorząd Uczniowski zorganizował Otrzęsiny Pierwszoklasistów. Rozbawiły one publiczność niemal tak samo jak w ubiegłym roku. Tym razem przygotowanych zostało 6 konkurencji, najciekawsze z nich to: "Kaszka z mleczkiem" (w końcu nie każdy potrafi jeść bez użycia rąk), "W cukierni" (z zawiązanymi oczami też jest to nie lada wyczyn) i "Kocia muzyka", czyli popularne karaoke (wiersze Jana Brzechwy wraz z podkładem muzycznym znanych piosenek). Popisy pierwszaków oceniało jury w składzie: p. dyrektor Maria Szyjewska, nauczyciel wychowania fizycznego p. Iwona Biel oraz uczennica klasy 3h Agata Wieczorek. W tym roku triumfowała klasa Ib, której wychowawcą jest p. Longina Kołek.

100. ROCZNICA URODZIN KARDYNAŁA WYSZYŃSKIEGO

Z okazji setnej rocznicy urodzin Kardynała Stefana Wyszyńskiego młodzież należąca do Klubu Miłośników Książki działającego przy bibliotece szkolnej przygotowała wystawę obrazującą życie i działalność duszpasterską Prymasa Polski. Wystawa była prezentowana nie tylko w naszej szkole, ale także w parafii p.w. Św. J. Chrzciciela, w parafii p. w. Św. Stanisława B. M. oraz w Szkole Podstawowej i Gimnazjum we Wrzosowej. Cieszyła się ona ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży i dorosłych, dostarczyła bowiem wielu cennych informacji o Kardynale Tysiąclecia. Nad całością czuwały panie M. Konopka i J. Tyła.

SPOTKANIE W KLUBÓW EUROPEJSKICH

27 listopada 2001 roku w Akademii Polonijnej w Częstochowie odbyło się spotkanie Klubów Europejskich. Nasze Gimnazjum również wzięło udział w tej imprezie. Przygotowaliśmy makietę, która została zaprezentowana w Auli Magna. Prace naszego Klubu Europejskiego wspomagali: opiekun klubu i polonista - p. Zbigniew Szpruta, nauczyciel WOS - p. Aneta Godela, nauczyciel sztuki - p. Agnieszka Górecka. Po prezentacji nasi koledzy: Bartosz Bugaj oraz Anna Hudy udzielili kilku wywiadów. Później jeszcze kilka zdjęć i powrót do domu.

100. ROCZNICA URODZIN KARDYNAŁA WYSZYŃSKIEGO

5 grudnia 2001 roku grupa uczniów naszego Gimnazjum odwiedziła Stowarzyszenie Rodzin Dzieci Niepełnosprawnych "Serce". Uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez logopedę, śpiewali i bawili się wspólnie z dziećmi. Później przygotowali poczęstunek, który uświetniła wizyta Mikołaja. Prezenty dostali wszyscy, wszyscy byli uśmiechnięci i całe spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Ten dzień my i dzieci z pewnością na długo zapamiętamy. Była to doskonała lekcja tolerancji, której jak się okazało wcale nam nie brakuje.

"O MNIE, O TOBIE, O NAS"

W dniach 18-19 grudnia 2001 roku z inicjatywy Gimnazjum nr 18 odbyło się I Forum Częstochowskich Samorządów Gimnazjalnych pod hasłem: "O mnie, o tobie, o nas". Głównym celem forum była wymiana doświadczeń na temat działalności samorządów w szkołach. Dyskutowano także o tolerancji i prawach człowieka we współczesnym świecie.

JASEŁKA 2001

22 grudnia 2001 roku w przeddzień ferii świątecznych, Teatr Szkolny pod opieką pani Anny Wieczorek przedstawił bożonarodzeniową inscenizację. Jasełka obejrzeli wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

DZIEŃ UCZNIA

21 marca 2002 roku mieliśmy okazję wspólnie spędzić czas, oglądając ciekawe prezentacje przygotowane przez samych uczniów. Na początku odbył się konkurs na najwspanialszą i najbardziej wiosenną Marzannę. Trzeba przyznać, że pierwszoklasiści bardzo postarali się, a zwycięstwo przypadło klasie Id. Nastepnie przyszedł czas na oczekiwane występy kabaretów, które przygotowały klasy drugie. W tym konkursie uczniowie starali się nie tylko rozbawić publiczność, ale także walczyli o nagrodę Dyrektora Szkoły. Najlepszymi okazali się reprezentanci klasy IIe, których mogliśmy podziwiać w krótkim przedstawieniu pt. "Chora klasa". Na zakończenie odbył się "Mini Playback Show", który okazał się niesamowitym i niepowtarzalnym popisem talentów nastarszego rocznika w naszej szkole. I miejsce przyznano uczniom z klasy IIIc za oryginalne wykonanie piosenki pt. "Elektryczne nożyce".