AKTUALNOŚCI
DLA KLAS III


DLA UCZNIA I RODZICA
NASZA SZKOŁA
OSIĄGNIĘCIA
DOKUMENTY SZKOLNE
ARCHIWUM
ABSOLWENCI
LINKI

Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych


Centrum Informacji Zawodowej


Informator


Informator


Informator


OKE

www.pajacyk.pl

WEBMASTER

Uwagi dotyczące strony
prześlij autorowi

SONDA
Jesteś?
Uczniem G22
Nauczycielem
Rodzicem
Gościem

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

14 października 2001 roku Święto Edukacji Narodowej uczciliśmy inaczej niż dotychczas. Z tej okazji gimnazjaliści z klas trzecich przygotowali Koncert Życzeń dla nauczycieli i pracowników szkoły. Złożyli im oryginalne życzenia śpiewając ulubione piosenki naszych pań i panów. Zaprezentowali przy tym ciekawe układy taneczne. Było dużo śmiechu, a znane przeboje sprawiły, że we wspólnej zabawie uczestniczyli zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Imprezę przygotowały panie: I. Biel, M. Konopka, I. Tyła, A. Biedroń, A. Krzyszczyk.

OTRZĘSINY KLAS I

9 listopada 2001 roku już po raz drugi Samorząd Uczniowski zorganizował Otrzęsiny Pierwszoklasistów. Rozbawiły one publiczność niemal tak samo jak w ubiegłym roku. Tym razem przygotowanych zostało 6 konkurencji, najciekawsze z nich to: "Kaszka z mleczkiem" (w końcu nie każdy potrafi jeść bez użycia rąk), "W cukierni" (z zawiązanymi oczami też jest to nie lada wyczyn) i "Kocia muzyka", czyli popularne karaoke (wiersze Jana Brzechwy wraz z podkładem muzycznym znanych piosenek). Popisy pierwszaków oceniało jury w składzie: p. dyrektor Maria Szyjewska, nauczyciel wychowania fizycznego p. Iwona Biel oraz uczennica klasy 3h Agata Wieczorek. W tym roku triumfowała klasa Ib, której wychowawcą jest p. Longina Kołek.

100. ROCZNICA URODZIN KARDYNAŁA WYSZYŃSKIEGO

Z okazji setnej rocznicy urodzin Kardynała Stefana Wyszyńskiego młodzież należąca do Klubu Miłośników Książki działającego przy bibliotece szkolnej przygotowała wystawę obrazującą życie i działalność duszpasterską Prymasa Polski. Wystawa była prezentowana nie tylko w naszej szkole, ale także w parafii p.w. Św. J. Chrzciciela, w parafii p. w. Św. Stanisława B. M. oraz w Szkole Podstawowej i Gimnazjum we Wrzosowej. Cieszyła się ona ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży i dorosłych, dostarczyła bowiem wielu cennych informacji o Kardynale Tysiąclecia. Nad całością czuwały panie M. Konopka i J. Tyła.

SPOTKANIE W KLUBÓW EUROPEJSKICH

27 listopada 2001 roku w Akademii Polonijnej w Częstochowie odbyło się spotkanie Klubów Europejskich. Nasze Gimnazjum również wzięło udział w tej imprezie. Przygotowaliśmy makietę, która została zaprezentowana w Auli Magna. Prace naszego Klubu Europejskiego wspomagali: opiekun klubu i polonista - p. Zbigniew Szpruta, nauczyciel WOS - p. Aneta Godela, nauczyciel sztuki - p. Agnieszka Górecka. Po prezentacji nasi koledzy: Bartosz Bugaj oraz Anna Hudy udzielili kilku wywiadów. Później jeszcze kilka zdjęć i powrót do domu.

100. ROCZNICA URODZIN KARDYNAŁA WYSZYŃSKIEGO

5 grudnia 2001 roku grupa uczniów naszego Gimnazjum odwiedziła Stowarzyszenie Rodzin Dzieci Niepełnosprawnych "Serce". Uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez logopedę, śpiewali i bawili się wspólnie z dziećmi. Później przygotowali poczęstunek, który uświetniła wizyta Mikołaja. Prezenty dostali wszyscy, wszyscy byli uśmiechnięci i całe spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Ten dzień my i dzieci z pewnością na długo zapamiętamy. Była to doskonała lekcja tolerancji, której jak się okazało wcale nam nie brakuje.

"O MNIE, O TOBIE, O NAS"

W dniach 18-19 grudnia 2001 roku z inicjatywy Gimnazjum nr 18 odbyło się I Forum Częstochowskich Samorządów Gimnazjalnych pod hasłem: "O mnie, o tobie, o nas". Głównym celem forum była wymiana doświadczeń na temat działalności samorządów w szkołach. Dyskutowano także o tolerancji i prawach człowieka we współczesnym świecie.

JASEŁKA 2001

22 grudnia 2001 roku w przeddzień ferii świątecznych, Teatr Szkolny pod opieką pani Anny Wieczorek przedstawił bożonarodzeniową inscenizację. Jasełka obejrzeli wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

DZIEŃ UCZNIA

21 marca 2002 roku mieliśmy okazję wspólnie spędzić czas, oglądając ciekawe prezentacje przygotowane przez samych uczniów. Na początku odbył się konkurs na najwspanialszą i najbardziej wiosenną Marzannę. Trzeba przyznać, że pierwszoklasiści bardzo postarali się, a zwycięstwo przypadło klasie Id. Nastepnie przyszedł czas na oczekiwane występy kabaretów, które przygotowały klasy drugie. W tym konkursie uczniowie starali się nie tylko rozbawić publiczność, ale także walczyli o nagrodę Dyrektora Szkoły. Najlepszymi okazali się reprezentanci klasy IIe, których mogliśmy podziwiać w krótkim przedstawieniu pt. "Chora klasa". Na zakończenie odbył się "Mini Playback Show", który okazał się niesamowitym i niepowtarzalnym popisem talentów nastarszego rocznika w naszej szkole. I miejsce przyznano uczniom z klasy IIIc za oryginalne wykonanie piosenki pt. "Elektryczne nożyce".COMENIUS 2013-2015


COMENIUS 2008-2010

SOCRATES-COMENIUS

» 1998-2001
» 2002-2005


Dowiedz się więcej na stronie
PLACÓWKA OTWARTASZKOŁA BEZ PRZEMOCYTRZYMAJ FORMĘZDOLNIACHA

Zdolniacha w szkołach

ORTOGRAFFITI


WARTO BYĆ DOBRYMPIERWSZA POMOC

Pierwsza pomoc przedmedyczna
INFORMACJE
***
Aktualizacja:
31.08.2017    21.43
***
***
***
***
Od 6 czerwca 2007 r.
nasze Gimnazjum posiada
drugą pracownię internetową
otrzymaną z funduszy EFS.


Jesteś Na bloga liczniki gościem      Copyright©1999- by Gimnazjum nr 22       Poprawny CSS!