DZIEŃ UCZNIA

21 marca - pierwszy dzień wiosny świętowaliśmy na wesoło. Odbyła się impreza szkolna przygotowana przez Samorząd Uczniowski, podczas której klasy walczyły o miano najlepszej autoprezentacji w trzech kategoriach:
- klasy I - POKAZ MODY,
- klasy II - KABARETY,
- klasy III - MINI PLAYBACK SHOW.
Zabawa była wspaniała. Dzięki takiej właśnie aktywnej formie, zaangażowaniu uczniów i nauczycieli, dzień ten przebiegał pod znakiem uśmiechu i zdrowej rywalizacji.

WYNIKI

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

17 marca zorganizowaliśmy DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY, na który zostali zaproszeni uczniowie klas szóstych z SP nr 49, 34, 26 i 20.
W programie imprezy zaprezentowano:
- osiągnięcia dydaktyczne i sportowe naszych uczniów,
- tajniki tenisa stołowego,
- układ taneczny dziewcząt z kl. III c,
- recital Ewy Kłosowicz z kl. III a,
oraz przedstawienie w języku angielskim Cinderella w wykonaniu uczniów z kl. III c.

"WEHIKUŁ CZASU"

17 lutego rozstrzygnięty został III Międzygimnazjalny Konkurs Graficzny ph. WEHIKUŁ CZASU, którego celem było rozwijanie artystycznych zdolności dzieci i młodzieży, promowanie aktywnej twórczości oraz rozwój umiejętności wykorzystania technik informatycznych.
Spośród nadesłanych prac wybrano 4 najlepsze grafiki:
Kamila Kowalczyk G22
Aleksandra Brzostek G2
Alicja Gołuchowska G2
Wyróżnienie
Agnieszka Nowicka G22
Grafiki znalazły się na wspólnej wystawie prac: plastycznych i komputerowych.

KONKURS ORTOGRAFICZNY

19 stycznia rozstrzygnięty został dwuetapowy Szkolny Konkurs Ortograficzny.
Tytuł Mistrza Ortografii 2006 zdobyła uczennica klasy IIf Martyna Smolarz, natomiast Wicemistrzami zostali Olga Utrata, kl. IIf i Adriana Gęsiarz, kl. IIIb.

XIV FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

KONKURS NA NAJŁADNIEJSZY STROIK

19 grudnia rozstrzygnięty został III Międzygimnazjalny Konkurs Techniczny na NAJŁADNIEJSZY STROIK ŚWIĄTECZNY.
Autorami najładniejszych prac są:
Agnieszka Nowicka - Gimnazjum Nr 22
Karolina Osuchowska - Gimnazjum Nr 18
Jakub Gęga - Gimnazjum Nr 16

MIODKI 2005

29 listopada odbył się po raz trzeci finał konkursu "MIODKI, CZYLI Z POLSZCZYZNĄ ZA PAN BRAT".
Tytuł "Zbratani z polszczyzną" zdobyła drużyna w składzie:
- Artur Grabny (kl. I a),
- Olga Utrata (kl. II f),
- Damian Wróbel (kl. III f)

Finał ten odbył się z udziałem publiczności - uczniami klas pierszych. Było to spotkanie, na którym poprzez zabawę poznawano tajemnice języka i weryfikowano własne przyzwyczajenia.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada dla uczczenia ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI odbył się cykliczny Konkurs Pieśni Patriotycznej. Na szkolnej scenie rozbrzmiewały pieśni wojskowe z okresu I wojny światowej, prezentowane przez uczniów klas pierwszych:
Ia - My pierwsza brygada
Ib - Przybyli ułani
Ic - Białe róże
Id - Pierwsza Kadrowa
Ie - Ułani, ułani
Za najlepsze wykonanie pieśni przyznano I miejsce - kl. Id oraz wyróżnienie - kl. Ia.

GÓRA GROSZA

21 października już po raz szósty nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej GÓRA GROSZA.
Zebraliśmy 249,94 zł i 15297 monet.
Zwycięską klasą okazała się 2b. Uzbierała ona 4932 monety, co w przeliczeniu wyniosło 77,52 zł.

Celem akcji jest zebranie funduszy na następujące programy pomocy dzieciom osieroconym:
  • tworzenie nowych rodzinnych domów dziecka
  • pomoc dla istniejących rodzinnych domów dziecka
  • tworzenie samodzielnych grup usamodzielnienia dla młodzieży z domów dziecka
  • programy terapeutyczne dla dzieci osieroconych
W tym roku akcja "Góra Grosza" odbyła się w szkołach wszystkich typów całej Polski w dniach od 10 do 21 października. Nad akcją patronat objął Pan Mirosław Sawicki, Minister Edukacji Narodowej i Sportu. Akcję przeprowadzono przy współudziale Programu 3 TVP i Programu I Polskiego Radia.

14 października pierwszoklasiści rywalizowali w pięciu konkurencjach o miano najlepszej klasy:
1. Kocie smakołyki.
2. Jaki to miau?
3. Mam cię, zjem cię.
4. Kocia kryjówka.
5. Kociego kuchcika.
Najwięcej punktów zdobyła klasa sportowa - I e, której wychowawcą jest p. Robert Olbiński.
Otrzęsiny pierwszoklasistów przygotował Samorząd Uczniowski pod opieką p. Ireny Syc.
11otrzesiny.jpg
10otrzesiny.jpg
12otrzesiny.jpg
13otrzesiny.jpg
1otrzesiny.jpg
2otrzesiny.jpg
3otrzesiny.jpg
4otrzesiny.jpg
5otrzesiny.jpg
6otrzesiny.jpg
7otrzesiny.jpg
8otrzesiny.jpg

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO

1 września o godz. 9.00 po raz kolejny nasza szkoła przywitała nowych uczniów oraz tych, którzy uczą się w niej kolejny rok. Mamy 5 klas pierwszych, a ich wychowawcami są:
Ia - p. Bożena Szwarc,
Ib - p. Urszula Ślęzak,
Ic - p. Anna Wieczorek,
Id - p. Agniedzka Zyzik,
Ie - p. Robert Olbiński.
Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy powodzenia w nadchodzącym roku szkolnym.