"TRAVELLING ACROSS EUROPE"

23 maja odbył się I MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ W J. ANGIELSKIM ph. "TRAVELLING ACROSS EUROPE".
Autorem i organizatorem konkursu był p. Stefan Rudzki, nauczyciel języka angielskiego - szkolny koordynator edukacji europejskiej.
Celem konkursu było:
  • Propagowanie wśród młodzieży wiedzy o Unii Europejskiej i krajach europejskich.
  • Kształtowanie świadomości europejskiej młodych Polaków i rozwijanie postaw proeuropejskich.
  • Popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej języka angielskiego.
  • Doskonalenie umiejętności językowych i rozwijanie zainteresowań.
  • Motywacja młodzieży do samodzielnej pracy, a także promowanie pozytywnych postaw i umiejętności rywalizacji.
Konkurs miał formę jednorazowego testu pisemnego sprawdzającego wiedzę ogólną o Unii Europejskiej oraz historię, kulturę i wiedzę o krajach europejskich w języku angielskim.
Wzięło w nim udział 20 uczniów z 7 częstochowskich gimnazjów. Naszą szkołę po wygranych eliminacjach reprezentowały: Aleksandra Domagała z kl. III d, Paulina Taborska z kl. II c oraz Klaudia Znamierowska z kl. II e.
Po rozwiązaniu testu okazało się, że o I miejscu rozstrzygnie dogrywka.
Laureatami pierwszej edycji konkursu zostali:
(od prawej)

I miejsce: Klaudia Znamierowska, G22
II miejsce: Michał Matusik, G16
III miejsce: Aleksandra Domagała, G22
Laureaci konkursu otrzymali cenne nagrody książkowe ufundowane przez wydawnictwo językowe LONGMAN oraz Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Częstochowie.

"RODZIME KLIMATY"

15 maja przeprowadzony został SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ "RODZIME KLIMATY". Celem konkursu była popularyzacja twórczości o tematyce patriotycznej, prezentacja poezji, zainteresowanie uczniów kulturą żywego słowa i wyczulenie na piękno mowy.
Laureatką konkursu została uczennica klasy III f Olga Utrata.

"ROZPAL NIEPOKÓJ O ZIENIĘ"

Co roku wiosną mają miejsce obchody Dnia Ziemi, których celem jest propagowanie ekologicznych postaw wśród ludzi na całym Świecie. Towarzyszy temu wiele wydarzeń; od zbierania śmieci i sadzenia drzew, przez wycieczki i konkursy, po konferencje i debaty. Oficjalnie pierwszy Dzień Ziemi miał miejsce 22 kwietnia 1970 roku w Stanach Zjednoczonych. W Polsce pierwsze obchody rozpoczęły się w Warszawie dopiero w 1990 roku.
Dla uczczenia tego dnia w naszej szkole cyklicznie organizowany jest SZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY ph. "ROZPAL NIEPOKÓJ O ZIENIĘ", podczas którego młodzież naszego gimnazjum ma okazję zaprezentować swoją wiedzę na temat ochrony środowiska.

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

4 kwietnia był dniem, w którym każdy przyszły absolwent szkoły podstawowej mógł zobaczyć i ocenić Gimnazjum nr 22. Gościliśmy uczniów klas VI z trzech szkół: SP 26, SP 34 i SP 49 wraz ze swoimi wychowawcami. Goście zobaczyli przedstawienie w języku angielskim, pokaz umiejętności sportowych uczniów z klas sportowych, występ uczennicy z kl. III b - Róży Zielińskiej oraz poznali osiągnięcia sportowe i dydaktyczne naszych uczniów.

"WEHIKUŁ CZASU"

7 lutego został rozstrzygnięty SZKOLNY KONKURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ pt. "WEHIKUŁ CZASU".
Celem konkursu jest popularyzacja wśród uczniów grafiki komputerowej jako współczesnej dziedziny sztuki, wiedzy informatycznej oraz ukazywanie możliwości techniki komputerowej w twórczości plastycznej.
Nagrodzone zostały:
I miejsce - Agnieszka Nowicka, kl. 3 c
II miejsce - Kinga Wydrych, kl. 2 d
III miejsce - Karolina Skoczylas, kl. 2 d

XV SZKOLNY FINAŁ WOŚP

W niedzielę, 14 stycznia w naszej szkole odbył się XV SZKOLNY FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY - zebraliśmy 6 592,62 zł.

KONKURS NA NAJŁADNIEJSZY STROIK

20 grudnia rozstrzygnięty został SZKOLNY KONKURS TECHNICZNY na "NAJŁADNIEJSZY STROIK ŚWIĄTECZNY".
Wyniki konkursu:
I miejsce - Aleksandra Nowicka, kl. 1 c
II miejsce - Karolina Miszczak, kl. 2 b
III miejsce - Magdalena Schab, kl. 2 d

MIODKI 2005

29 listopada w II etapie SZKOLNEGO KONKURSU KULTURY JĘZYKA POLSKIEGO "MIODKI 2006, CZYLI Z POLSZCZYZNĄ ZA PAN BRAT" rywalizowały trzy zespoły uczniów. Najlepszymi okazali się: Olga Utrata - kl. 3f, Agnieszka Bedka - kl. 1b i Piotr Łopaciuch - kl. 2c.

"BLIŻEJ DZIECKA - DALEJ OD UZALEŻNIEŃ"

15 listopada w ramach profilaktyki uzależnień zorganizowany został w naszej szkole konkurs na plakat antynarkotykowy ph. "BLIŻEJ DZIECKA - DALEJ OD UZALEŻNIEŃ". Zgłoszone prace znalazły się na wystawie razem z materiałami z biblioteczki profilaktycznej.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów Polska odzyskała wolność. Tego dnia, pierwsza wojna światowa zakończyła się z chwilą podpisania przez Niemcy rozejmu w lasku Compiégne pod Paryżem. Był to przełomowy moment nie tylko w dziejach całej Europy, ale i Polski. W tym roku obchodzimy 88 rocznicę tego wydarzenia. Z tej okazji, 10 listopada w naszym gimnazjum cyklicznie organizowany jest KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ.

GÓRA GROSZA

W dniach 16 - 27 października uczniowie i nauczyciele naszego gimnazjum zbierali w szkole monety groszowe o nominałach od 1 do 50 groszy w ramach akcji GÓRA GROSZA, której organizatorem jest Towarzystwo "NASZ DOM".
Możliwa jest zbiórka większych nominałów, jednakże dla organizatorów akcji podstawowym celem jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, że najdrobniejsze monety mogą, zebrane w tak dużej liczbie, stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu ich koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w najtrudniejszej sytuacji życiowej.
Ogółem w akcji brało udział 15 klas oraz nauczyciele, zebrana kwota ogółem: 225,38 zł (13 113 monety).

12 października tak bawili się pierwszoklasiści podczas OTRZĘSIN:

START