10 KWIETNIA - DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

EGZAMIN PRÓBNY

W dniach 27 i 28 lutego w naszym Gimnazjum przeprowadzony został tzw. próbny egzamin gimnazjalny (środa - test z przedmiotów humanistycznych, czwartek - test z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych), który ma na celu pokazać gimnazjalistom, jak będzie wyglądać taki test, jak również uświadomić, w jakim stopniu opanowali wiedzę.

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU GRAFIKI KOMPUTEROWEJ

20 lutego ogłoszone zostały wyniki SZKOLNEGO KONKURSU GRAFIKI KOMPUTEROWEJ pt. "WEHIKUŁ CZASU".
Jury nie przyznało pierwszego miejsca, natomiast II miejsce zdobyła praca Kingi Wydrych z kl. III d, III miejsce - praca Magdaleny Szczurak z kl. III e.
Gratulujemy!

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

15 lutego odbył się finał SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO:
MISTRZEM ORTOGRAFII został uczeń kl. III a Mariusz Stanisz, natomiast jego koleżanka z klasy, Roksana Kidawa zdobyła tytuł WICEMISTRZA.
Gratulujemy!

13 STYCZNIA - SZKOLNY FINAŁ WOŚP

W tym roku zebraliśmy 8 607,82 zł.

WYNIKI KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZY STROIK

Rozdane zostały nagrody w SZKOLNYM KONKURSIE TECHNICZNYM na "NAJŁADNIEJSZY STROIK ŚWIĄTECZNY".
Laureatami zostali:
I miejsce - Agata Bastek, kl.1 d
II miejsce - Aleksandra Nowicka, kl. 2c
III miejsce - Ewa Baran i Kinga Rochucka, kl. 1c
Nagrodę specjalną za wykonanie szopki bożonarodzeniowej dostali Bartek Konopka i Paweł Bernat z kl. 2c
Gratulujemy!!!

KONKURSU POEZJI PATRIOTYCZNEJ

19 listopada, po raz czwarty nasza szkoła miała okazję zaprosić do wspólnego spotkania inne gimnazja w ramach KONKURSU POEZJI PATRIOTYCZNEJ. Edycja ta różniła się pod pewnymi względami od poprzednich, ponieważ nie było to spotkanie jednorazowe, ale zmagania konkursowe poprzedziły warsztaty dla nauczycieli i uczniów. Pierwsze spotkanie odbyło się w Gimnazjum nr 22 (8 października 2007), a następne w siedzibie Teatru From Poland (5 listopada 2007).
Uczestnicy tych spotkań mieli okazję spotkać się z osobami, które pracują często w komisjach oceniających adeptów żywego słowa i występujące przed publicznością - gościliśmy aktora Wojciecha Kowalskiego, publicystę Janusza Pawlikowskiego, instruktorkę Dorotę Musiał, teatrologa Wiesława Paszkowskiego. Uzyskane dzięki warsztatom informacje pozwoliły lepiej opracować przygotowane utwory i oswoić ze sceną. Uroczysty finał odbył się 19 listopada 2007 r. w siedzibie Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie. Reprezentanci gimnazjów zaprezentowali utwory przypominające, że ten rok poświęcony jest wielkim Polakom, którzy mieli wpływ na naszą kulturę narodową.
Jury po przesłuchaniu 25 uczestników z 9 gimnazjów przyznało:
I miejsce Annie Czystek z Gimnazjum nr 7,
II miejsce Aleksandrze Spyrze z Gimnazjum nr 17,
III miejsce Julii Jeziorowskiej z Gimnazjum nr 17.
Wyróżnienia otrzymały następujące osoby:
Karolina Cierpiał z Gimnazjum nr 15,
Izabela Figzał z Gimnazjum nr 12,
Klaudia Znamierowska, reprezentantka naszego gimnazjum.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŒCI

Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczciliśmy cyklicznym KONKURSEM PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ, w którym wzięły udział klasy pierwsze i drugie.
Klasy zaprezentowały następujące pieśni:
1 A - PIERWSZA BRYGADA 2 A - WOJENKO, WOJENKO
1 B - PRZYBYLI UŁANI 2 B - UŁANI, UŁANI
1 C - UŁANI, UŁANI 2 C - PIERWSZA KADROWA
1 D - PIERWSZA KADROWA 2 D - PRZYBYLI UŁANI

Jury najwyżej oceniło wykonanie pieśni przez klasę I C oraz klasę II C, a także doceniło wystąpienie klasy II B.

12 października odbyło się nieoficjalne przyjęcie pierwszoklasistów do zaszczytnego przyjęcia grona gimnazjalistów, czyli OTRZĘSINY, które przygotował Samorząd Uczniowski.
Przeprowadziliśmy 6 konkurencji, które polegały między innymi na zaprezentowaniu swojej klasy, przejściu 5 uczestników na czas przez tunel, sportretowaniu kota, trafieniu długopisem w butelkę, jedzeniu kisielu z zamkniętymi oczami i wymiałczeniu melodii. Ostatecznie wszystkie klasy szczęśliwie ukończyły wszystkie konkurencje, zaś najlepszymi okazała się klasa Id, która w nagrodę otrzymała tydzień bez ocen niedostatecznych.
Na koniec imprezy pani dyrektor Dorota Strzelczyk, życzyła pierwszoklasistom miłego i owocnego pobytu w szkole.

START

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO

3 września o godz. 9-tej pani Dyrektor mgr Dorota Strzelczyk powitała wszystkich uczniów i nauczycieli po wakacjach. Mamy nadzieję, że wszyscy wrócili do szkoły wypoczęci i z nowymi siłami rozpoczną okres wytężonego wysiłku. Nauczycielom życzymy dużo cierpliwości, wytrwałości i sił do pracy, a uczniom szybkiego przyswajania wiedzy i dobrych ocen. Serdecznie witamy w naszych murach uczniów klas pierwszych.
Wszystkim życzymy zadowolenia w tym roku szkolnym.