ROK SZKOLNY 2009/2010

ZAGADNIENIE I: Prace szkolnego zespołu Comenius

Forma realizacji Efekty Termin
1. Cykliczne spotkania podsumowujące efekty pracy. Opracowanie harmonogramu działań, koordynowanie realizacji projektu IX 2009,
cały okres projektu

ZAGADNIENIE II: Spotkania projektu

Forma realizacji Efekty Termin
1. Spotkania robocze organizowane w celu zarządzania projektem - Turcja, Hiszpania.
Przejrzystość obowiązków, porównanie efektów pracy. X 2009,
II 2010
2. Spotkanie finalizujące projekt - wizyta gości Podsumowanie projektu V 2010

ZAGADNIENIE III: Upowszechnianie efektów pracy

Forma realizacji Efekty Termin
1. Opracowanie zebranych materiałów do broszury o zamkach, zdjęć, filmów, prezentacji. Opracowane materiały IX 2009
2. Herby rodów - konkurs plastyczny Wystawa, zdjęcia IX 2009
3. "Zamki na fotografii w 4 porach roku" - wystawa pokonkursowa Wystawa, zdjęcia X 2009
4. Tydzień Comeniusa - wystawa prezentująca kraje partnerskie projektu: Rumunia, Hiszpania, Turcja. Plakaty, zdjęcia z wystawy. X 2009
5. Opracowanie materiałów do podręcznika do zajęć dodatkowych Opracowane materiały IX 2009
VI 2010
6. Przygotowanie i rozesłanie kartek z życzeniami z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Kartki świąteczne XII 2009
7. Wielcy mistrzowie według współczesnych w komiksie - Ożywiamy słowem dzieło Jana Matejki "Bitwa pod Grunwaldem" Komiks opublikowany w gazetce szkolnej III 2010
8. Tajemnice zamku w Błesznie - inscenizacja - Dzień otwarty Scenariusz imprezy, zdjęcia, nagranie audio z inscenizacji IV 2010
9. Ankieta skierowana do uczniów sprawdzająca wiedzę na temat zamków. Opracowana ankieta, wyniki ankiety V 2010

PODSUMOWANIE - ROK SZKOLNY 2009/2010
SEMESTR I
1. We wrześniu opracowany został harmonogram działań i przydział zadań na rok szkolny 2009/2010.
2. We wrześniu zaprezentowana została wystawa prac uczniów "Herby rodów" przygotowana przez p. Irenę Syc.

3. W październiku 2009 w Manisie, w Turcji odbyło się kolejne, trzecie spotkanie projektu. Nasze Gimnazjum reprezentowała p. dyrektor D. Strzelczyk, p. B. Kurek oraz uczniowie: Aleksandra Hoffman, Monika Klar i Rafał Patyk. Każda ze szkół partnerskich przywiozła opracowane materiały, które zostały opublikowane na płycie DVD. Znajdują się tam filmy z wycieczek do zamków, prezentacje o zamkach wykonane w programie Power Point, wywiady, informacje do broszury o zamkach. Wydana została również broszura prezentująca zamki omawiane w projekcie.
3. W listopadzie zaprezentowana została wystawa podsumowująca spotkanie w Turcji przygotowana przez p. B. Kurek oraz uczniów.
4. Od października do lutego p. B. Kurek i p. S. Rudzki pracowali nad materiałami do podręcznika do zajęć dodatkowych z j. angielskiego.
SEMESTR II
5. W lutym w Toledo, w Hiszpanii odbyło się spotkanie projektu, w którym wzięli udział nauczyciele: p. B. Kurek, p. S. Rudzki oraz uczniowie: Bartek Leżański i Damian Styczeń. Spotkanie miało na celu omówienie i przeanalizowanie materiałów do podręcznika do zajęć dodatkowych przygotowywanego wspólnie przez nauczycieli z krajów partnerskich. Podręcznik będzie bazował na 12 zamkach omawianych w projekcie i składał się z 12 jednostek.
6. W marcu pojawiła się tablica informacyjna dotycząca projektu "Zamki Europy", przygotowana przez p. B. Kurek.
7. Od 18-23 maja nasze gimnazjum będzie gospodarzem ostatniego spotkania projektu "Zamki Europy". Gościć będziemy (25 osób) grupę z Hiszpanii (4 nauczycieli, 11 uczniów), Turcji (4 nauczycieli, 2 uczniów) i Rumunii (3 nauczycieli, 1 uczeń). 19 maja odbędzie się jest spotkanie podsumowujące, a w kolejnych dniach wycieczki do Krakowa, Pieskowej Skały i Olsztyna - zwiedzanie zamków.