ROK SZKOLNY 2013/2014
OSIĄGNIĘCIA DYDAKTYCZNE

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

• Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny" - Dominik Kowalczyk kl. II a.
  • Finalista Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego ks. Izajasza - Eryk Kawecki z kl. I b
  • Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Zdjęcie z Tostera" - Eryk Kawecki kl. I b.
  • I miejsce w III Powiatowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej w języku angielskim pod hasłem "Travelling across Europe" - Rafał Kucharski kl. I b
  • II miejsce w X Powiatowym Konkursie Wiedzy o książce i bibliotece - Urszula Stryjewska kl. III a i Jan Konopka kl. IIa
  • III miejsce w Powiatowym Konkursie Biologiczno-Chemicznym "OMNIBUS" - Michał Grygiel kl. II a.
  • III miejsce w Powiatowym Konkursie Komputerowym pt. "Najładniejsza kartka walentynkowa" - Michał Grygiel kl. IIa.
  • III miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy "Na Olimpijskim Szlaku" - Kamil Starczewski kl. II a.
  • III miejsce w V Regionalnym Turnieju dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych "Zawód moich marzeń" - Aleksandra Kucharska, Kinga Godosz z kl. III a i Patrycja Matysiak z kl. IIIb.
  • Finalista XI Regionalnego Konkursu Językoznawczego "Z Norwidem ku poprawnej polszczyźnie" - Krzysztof Piwódzki kl. I a.
  • Finalista Powiatowego Konkursu "Matematyka w Praktyce" - Rafał Kucharski kl. I b.
  • Finalista Powiatowego Konkursu "Matematyka w Praktyce" - Bartłomiej Zębik kl. I b.
  • Wyróżnienie w XVII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Literaturze - Kamila Dawidowicz kl. III b.
  • Wyróżnienie dla redakcji gazetki szkolnej "Front22" w XVI Częstochowskim Przeglądzie Gazetek Szkolnych - Kamila Dawidowicz kl. III b, Krzysztof Piwódzki kl. I a, Michał Grygiel kl. II a.
  • II miejsce w Miejskim Konkursie Recytatorskim "Jej portret" - Kawecki Eryk I b.
  • Wyróżnienie w Konkursie Plastycznym "Mój wymarzony zawód" - Klaudia Balicka III b.
OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE
  • I miejsce w Półfinale Wojewódzkiej Gimnazjady Piłki Nożnej Chłopców „Śląska Liga Orlików o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego” - Błażej Stępień, Maciej Obodecki, Jakub Troczka, Albert Opala, Dul Damian, Oskar Czyżowski, Błażej Miara, Łukasz Rabiniak, Kajetan Sikora, Alan Jaworski z kl. II b.
  • I miejsce w Gimnazjadzie Młodzieży w Badmintonie chłopców - Krzysztof Łukomski kl. III b.
  • I miejsce w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w piłce nożnej chłopców - zawody rejonowe: Oskar Czyżowski, Damian Dul, Alan Jaworski, Patryk Mańka, Maciej Obodecki, Albert Opala, Kajetan Sikora, Błażej Stępień, Jakub Troczka, Błażej Miara, Łukasz Rabiniak z kl. II b oraz Bartosz Korzeniewski, Sebastian Rogala z kl. I a.
  • I miejsce w Halowym Turnieju Piłki Nożnej Trampkarzy rocz. 1999 o Puchar Starosty Powiatu Mikołowskiego, 07.12.2013 r. - Łaziska Górne: Oskar Czyżowski, Damian Dul, Alan Jaworski, Patryk Mańka, Maciej Obodecki, Albert Opala z kl. II b oraz Bartosz Korzeniewski, Dawid Rybak, Sebastian Rogala, Jakub Lipiec z kl. I a.
  • I miejsce w Turnieju Trampkarzy rocz. 1999 z Cyklu "Orzeł Cup" z okazji 65-lecia Klubu, 11.01.2014 r. - Pawonków: Oskar Czyżowski, Damian Dul, Alan Jaworski, Patryk Mańka, Maciej Obodecki, Albert Opala z kl. II b oraz Bartosz Korzeniewski, Dawid Rybak, Sebastian Rogala, Jakub Lipiec z kl. I a
  • II miejsce w Finale Śląskiej Ligii Orlików o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego - Alan Jaworski, Maciej Obodecki, Albert Opala, Dul Damian, Paweł Zyzik, Oskar Czyżowski z kl. II b, Łukasz Kuca z kl. II a, Dawid Rybak, Jakub Lipiec, Sebastian Rogala z kl. I a.
  • II miejsce w Gimnazjadzie Młodzieży w Lekkoatletyce - pchnięcie kulą - Dariusz Błach kl. II a.
  • II miejsce w XI Międzynarodowym Turnieju "Piłkarska Gwiazdka Rekord 2013", 30.12.2013 r. - Bielsko Biała: Oskar Czyżowski, Damian Dul, Alan Jaworski, Patryk Mańka, Maciej Obodecki, Albert Opala z kl. II b oraz Bartosz Korzeniewski, Dawid Rybak, Sebastian Rogala, Jakub Lipiec z kl. I a
  • III miejsce w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w piłce siatkowej dziewcząt - drużyna w składzie: Julia Ciesielska, Beata Gawron, Julia Purgal, Adrianna Knop, Marcelina Szewczyk, Wiktoria Wolska z kl. III a i Nikola Kozierkiewicz z kl. II a.
  • III miejsce w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w łyżwiarstwie szybkim - drużyna w składzie: Natalia Zadrosz kl. I a, Nikola Kozierkiewicz i Klaudia Œlęzak kl. II a, Julia Kaczmarek kl. III b.

OSIĄGNIĘCIA INDYWIDUALNE

• Kinga Godosz z kl. III a otrzymała wyróżnienie za wolontariat akcyjny - "Hospicyjny Wolontariusz Roku".
  • Maciej Obodecki, Alan Jaworski, Bartosz Korzeniewski, Sebastian Rogala – zostali powołani do Kadry Śląskiego Związku Piłki Nożnej w roczniku 1999 i 2000
  • Jaworski Alan powołany został na konsultacje i mecze Reprezentacji Kadry Polski (do lat 15)